reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ERUH’TA ELLİ KİŞİYE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Son Güncelleme :

29 Mayıs 2015 - 15:52

/ 119 views kez okundu.
reklam
ERUH’TA ELLİ KİŞİYE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ
reklam

Siirt’in Eruh ilçesinde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve İŞ-KUR işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik eğitimi düzenlendi. Girişimci adaylarıyla bir araya gelen KOSGEB Siirt İl Müdürü Ömer ERKILIÇ, girişimci adaylarına girişimciliğin öneminden ve KOSGEB’in girişimcilere sağladığı destekler hakkında bilgiler verdi.

KOSGEB İl Müdürü Ömer ERKILIÇ yaptığı açıklamada, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayanlar, yeni işletme kurmak istedikleri zaman KOSGEB Yeni Girişimci Desteği olan, 30 BİN TL (geri ödemesiz)  HİBE ve 70 BİN TL (geri ödemeli) faizsiz kredi desteğine başvurma hakkı kazanacaklarını belirtip, aynı zamanda işletmelerin KOSGEB’in diğer destekleri olan; İşbirliği Güçbirliği Desteği, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Desteği, Yurt içi fuar desteği, Yurt dışı iş gezisi, Nitelikli eleman istihdam desteği, Belgelendirme Desteği,Tanıtım Desteği gibi desteklerden faydalanabileceklerini belirti.

Girişimci adayları Eruh’ta böyle eğitimlerin düzenlenmesinde öncelik eden KOSGEB’e ve KOSGEB yetkililerine teşekkür ettiler.

IMG_4254

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.