reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

EPÖZDEMİR’E POLİS TARAFINDAN YAPILAN ŞİDDETE TEPKİ

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2015 - 16:12

/ 139 views kez okundu.
reklam
EPÖZDEMİR’E POLİS TARAFINDAN YAPILAN ŞİDDETE TEPKİ
reklam

Suruç’taki bombalı saldırıyı kınamak amacıyla  dün yapılmak istenen yürüyüşe polisin yaptığı müdahale, Siirt Belediyesi Kadın Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

Siirt Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasına HDP Siirt Milletvekili Hatice Seviptekin, Siirt Belediyesi Kadın Kurulu üyeleri , HDP ve DBP kadın yöneticileri, KJA bileşenleri, Barış Anneleri Meclisi üyeleri ve çok sayıda STK kadın temsilcisi katıldı.

Siirt Belediyesi Kadın Kurulu adına basın açıklamasını yapan Siirt Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Elif Akgül Ateş, bu gün Türkiye’nin tarihinin en karanlık günlerini yaşadığına dikkat çekerek, “ Türkiye, vahşi ve barbar bir örgütün boy gösterdiği bir dönem yaşıyor. Bu vahşi barbar örgütün Türkiye uzantıları Suruç’ta yaptığı bombalı saldırı ile 30 canımızın yitirilmesine ve 100’e yakın canımızın da yaralanmasına sebep oldu. Bu barbar saldırıyı kınıyoruz” dedi.

‘Kadına şiddet her yerde aynıdır’

Basın açıklamasında dün yapılmasına izin verilemeyen ve Siirt Belediyesi Eş Başkanı Belkiza Beştaş Epözdemir’in maruz kaldığı polis şiddetine de değinen Ateş, “Militarizm her aynıdır, aynı zaman da kadına yönelik şiddet de aynıdır. Hele bu militarizm zihniyetinde daha da şiddetlidir. Dün yapılma istenen yürüyüşe vahşice saldırıldı. Bu saldırıda bir çoğu belediyemizin çalışanı olmak üzere 12 kişi göz altında.Dün yaşanan asıl acı olay ise Belediye Eş başkanımız Belkiza Beştaş Epözdemir’e polisin uyguladığı şiddet. Burada kadına şiddet uygulanırken aynı zaman da milletvekilimiz Hatice Seviptek’in de polisin psikolojik baskısına maruz kalmıştır. Yapılan Bu baskıları kınıyoruz” şeklinde konuştu.

AKP hükümeti yetkilileri tarafından birlik ve beraberlik açıklamalarına vurgu yapan Ateş, “Birlik ve beraberlikten bahsedenler bu şekilde saldırdıkça ne birlik ne de beraberlik kalır” diye konuştu.

Milletvekili Hatice Sevüptekinde burada bir konuşma yaptı

Basın açıklaması atılan “yaşasın kadın dayanışması”, “Jin jîyan azadî” sloganlarıyla sona erdi.

Dün  AK Parti il başkanlığı önüne kadar yürümek isteyen bir grubu polis müdahale etmişti.

 

Eşbaşkan Epözdemir’e Polis Tarafından Yapılan Şiddette  Kadın Kurulundan Tepki (1) Eşbaşkan Epözdemir’e Polis Tarafından Yapılan Şiddette  Kadın Kurulundan Tepki (6) Eşbaşkan Epözdemir’e Polis Tarafından Yapılan Şiddette  Kadın Kurulundan Tepki (7)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.