son dakika

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI ALBAYRAK MADENDE

Kasım 19, 2016 | by kanal56
ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI ALBAYRAK MADENDE
Güncel
0

BAKAN ALBAYRAK GÖÇÜKLE İLGİLİ İNCELEMELERDE BULUNUYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Şirvanın Maden Köyündeki bakır madeni işletmesinde meydana gelen göçükle lgili incelemelerde bulunuyor.

Beraberinde bakanlığın üst düzey yöneticileri ile birlikte Maden Köyüne giden Bakan Albayrak kaza yerinde incelemelerde bulunuyor. Olayla ilgili olarak yetkililerle de görüşen ve bilgi alan Bakan Albayrak ve beraberindeki heyet köylülerle de görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletecek.

Bakan Albayrak ve beraberindeki heyet AFAD tarafından ocak yakınlarında kurulan kriz merkezinde bir brifing verildi. Brifingte Vali Mustafa Tutulmaz AFAD Başkan Vekili Hilmi Bilden ve diğer yetkililer tarafından olayın meydana gelişi ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bakan Albayrak’a bilgi sunuldu. Bakan Albayrakın  ilerleyen saatlerde konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Bakan Albayrak’ın incelemelerinde bakanlık heyetinin yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Prof. Dr.Yasin Aktay, il başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek ve diğer yetkililer eşlik ediyor.

Bakan Albayrakın Maden Köyündeki incelemelerinin ardından il merkezine gelerek  göçük altından çıkartılan işçilerden Reşit Can’ın Yağmurtepe köyünde taziye evini ziyaret etmesi planlanıyor.Bakan Albayrak bu ziyaretin ardından ilimizden ayrılacak.

Paylaş

Comments are closed.