son dakika

EMEKLİ EĞİTİMCİ EREN ÖĞRETMENLİĞE ESKİSİ KADAR DEĞER VERİLMİYOR

Kasım 24, 2020 | by kanal56
EMEKLİ EĞİTİMCİ EREN ÖĞRETMENLİĞE ESKİSİ KADAR DEĞER VERİLMİYOR
Güncel
0

24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlanıyor. Gün nedeniyle çeşitli törenler düzenlendi ve açıklamalar yapıldı, öğretmenliğin önemi üzerinde duruldu. Emekli eğitimci Rafet Erende yaptığı açıklamada öğretmenlik mesleğine ve öğret-menlere eskisi kadar değer verilmediğini belirtti.

Toplumun geleceğine yön veren mesleğin öğretmenlik olduğunu belirten Eren kalkınmış ülkelerin ilk etapta eğitim sorunlarını çözdüklerini söyledi.

Kalkınmanın temelinde eğitimin yattığını ifade eden Eren “Eğitim ve eğitimin birer isimsiz kahramanı olan öğretmenler toplumun geleceğine yön verirler. Eğitim sorununu çözmüş öğretmenlerini iyi yetiştiren ülkeler hızlı bir şekilde kalkınmalarını sağlarlar. Bu gün kalkınan birer ülke olarak gıpta ettiğimiz ülkeler ilk başta bu sorunu çözen ülkelerdir. Ancak maalesef ülkemizde eğitim sorununun henüz tam anlamıyla çözebilmiş değiliz. Hatta üzülerek belirteyim ki öğretmenlerimize eskisi kadar değer verilmiyor. Bizim göreve başladığımız yıllarda öğretmenler toplum içerisinde daha saygın bir yere sahiptiler. Öğretmen yetiştirme sistemi de bu gün sistemden daha verimliydi. Çünkü daha ilk yıldan itibaren öğrencileri motive etmeye yönelik çalışmalar yapılıyordu. Öğretmenlik eğitimi gören kişi mezun olduğu andan itibaren her açıdan öğretmenlik yapmaya hazır hale geliyordu.  Umarım en kısa zamanda ülkemizde de  eğitime ve öğretmenlere gereken önem verilir. Yalnız bir gün hatırlanmaz ve sorunları çözüme kavuşturulur.” Dedi.

Eren bütün meslektaşlarının 24 kasım öğretmenler gününü de kutladı.

 

Paylaş

Comments are closed.