reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

EĞİTİME AĞIRLIK VERİYORUZ

Son Güncelleme :

11 Kasım 2015 - 16:28

/ 121 views kez okundu.
reklam
EĞİTİME AĞIRLIK VERİYORUZ
reklam

Son vali yardımcıları ve kaymakamlar kararnamesi ile Baykan ilçemize atanan Kaymakam Mehmet Kocabey ilçenin sorunlarını çözmek için geceli gündüzü çalıştıklarını ve özellikle eğitime büyük ağırlık verdiklerini söyledi

      Kocabey Kanal 56 ı ya yaptığı açıklamada ilçeye atandığı günden bu yana bütün köyleri gezerek vatandaşlarla görüştüğünü ve sorunları yerinde tespit etmeye çalıştığını söyledi.

Eğitime büyük ağırlık verdiklerini bu kapsamda 16 derslikli Anadolu lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli yurdun yapımının gelecek eğitim ve öğretim yılında yetiştirileceğini  belirten Kocabey şunları söyledi:

Yerlerini tespit ettiğimiz problemlere hızlı bir şekilde müdahale edip bunları en güzel şekilde çözmeye devam ediyoruz. Özellikle  köylerimizin alt yapı ve üst yapı yatırımlarını takip ediyoruz. Şuan devam eden birçok alt yapı ve üst yapı yatırımlarımız bulunmakta. Baykanda, kırsalda, köylerimizin bütün ihtiyaçlarına en kısa sürede çözmeye yönelik bütün faaliyetlerimizi tespit ediyoruz. Bununla beraber yine eğitime yönelik valiliğimiz tarafından verilen desteklerle birlikte anadolu lisesi ve pansiyon inşaatımız devam etmekte. Öğrencilerimize daha  iyi bir eğitim ortamı sunabilmek adına bütün gayretimizle çalışıyor ve inşaallah bunu önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yetiştirecek şekilde anadolu lisesi inşaatımızı takip ediyoruz. Tabi bununla beraber ilçemizin sahip olduğu bir inanç turizimine yönelik ciddi manada bir yapısı var. İlçemizde Veysel Karani Hazretlerinin türbesi bulunmakta. Bu manada ilçemizin turizime yönelik alt yapısını geliştirecek bir takım yatırımlar ve projeler hedeflemekteyiz. Burada bu inanç turizimine yönelik yapılan yatırımları daha iyi bir şekilde planlayıp valiliğimizle birlikte koordineli bir şekilde her sene yapılan Veysel Karana etkinliklerini şimdiden planlayarak ilçemizin inanç turizimine yönelik bu katma değerini arttırmayı hedeflemekteyiz. Yine ilçemizde bulunan bir takım çeşme vs. Bunlarla alakalı çalışmalarımız devam etmekte. Vatandaşlarımızca üç çeşme olarak bilinen ve yol kenarında bitlis siirt yol kenarında bulunan çeşmemizinde o kötü görünümünden kurtararak bir osmanlı selçuklu karışımı bir  mimariyle çok güzel bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine inşallah sunacaz. Burada kısa bir süre içerisinde ilçemizde vatandaşlarımızla birlik, ve bütün içerisinde ilçemizi daha iyi daha güzel bir noktaya taşımak adına bir takım hizmetlerde bulunuyoruz. İnşallah buradaki görev süremiz boyunca hayra vesile olacak işler yapar, en güzel şekilde herhangi bir sıkıntı ve problem olmadan başarılı bir şekilde burada ilçemize faydalı olmyaya devam edeceğiz. Buradan sayın valimize ve siz değerli medya mensubu arkadaşlarımıza bize bu yatırımlarımızı insanlarımıza, bölge vatandaşlarımıza duyurmamızda yardımcı oldunuz. Tekrar saygı ve sevgiylr selamlıyorum.

Öte yandan Baykan ilçesi yakınlarında bulunan ve hal karasında  üç çeşme olarak bilinen çeşmenin Osmanlı mimarisine uygun bir şekilde restorasyonuna başlanmış durumda.

20151111_115703

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.