reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

DOĞUM YARDIMI MÜRACAATLARI KAPSAMINDA 413 AİLEYE ÇOCUK PARASI ÖDENDİ

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2015 - 16:00

/ 113 views kez okundu.
reklam
DOĞUM YARDIMI MÜRACAATLARI KAPSAMINDA 413 AİLEYE ÇOCUK PARASI ÖDENDİ
reklam

Yapılan yasal düzenleme ile ailelere verilmeye başlanan doğum yardımının  ilk ödemesi yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hıfzullah Canpolat 15 mayıs 30 haziran tarihleri arasında 413 ailenin bu yardımdan yararlanmak üzere müracaatta bulunduğunu açıkladı.

Bu ailelerin hak ettikleri yardımların 10 temmuz tarihinden itibaren PTT hesabına yatırıldığını belirten Canpolat müracaat eden vatandaşların TC  nüfus cüzdanları ile birlikte istedikleri her hangi bir PTT şubesine müracaat ederek yardımlarını alabileceklerini söyledi.

İlk müracaatı yapan bu ailelere 204 bin Tl ödeme yapıldığını belirten Canpolat “Bu ailelere 204 bin Tl ödeme yaptık. Ödemeler,  bundan sonra ödemeler  yapılan müracaatlara göre aylık olarak yapılacaktır. Bilindiği üzere bu ödemeler ilk doğan çocuk için 300 Tl, ikinci doğan çocuk için 400 Tl , üç ve daha yukarı çocuklar içinse 600 Tl olarak ödeniyor.Yardım müracaat eden ailenin adına PTT ye yatırılacak.Aileler buraya gidip bu yardımı alabilecekler.” Dedi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.