son dakika

DOĞANDA ASKERİ ÜSSE SALDIRI BİR GÜVENLİK KORUCUSU ŞEHİT BİRİDE YARALI

Haziran 10, 2021 | by kanal56
DOĞANDA ASKERİ ÜSSE SALDIRI BİR GÜVENLİK KORUCUSU ŞEHİT BİRİDE YARALI
Güncel
0

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Doğan Köyü civarında bulunan askeri üs bölgesine bölücü terör örgütü mensupları tarafından uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda bir güvenlik korucusu şehit oldu, biride yaralandı.
Konu ile ilgili olarak valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi “
09.06.2021 tarihinde saat 22:40 sıralarında Pervari İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Doğan köyü Değirmentaşı Üs Bölgesine, bölücü terör örgütü (BTÖ) mensupları tarafından uzun namlulu silahlarla yapılan hain saldırı sonucunda Üs bölgesinde görevli olan Güvenlik Korucusu Mehmet BABAT şehit olmuş, Güvenlik Korucusu Sıddık BULUT yaralanmıştır.

Şehit ve yaralı Güvenlik korucularımız üs bölgesinden tahliye edilerek, askeri helikopter ile Siirt Eğitim ve Araştırmasına sevk edilmiştir.

Bölgede terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyonlara kararlılıkla devam edilmektedir.

Şehit Gavenlik Korucumuz Mehmet Babat’a Allah’tan rahmet,ailesine ve yakınlarına başsağlığı, yaralı güvenlik korucumuza da acil şifalar dileriz.”
Öte yandan şehit Babatın cenazesi. 3.Kom.Tug.Komutanlığında düzenlenecek törenin ardından D
defnedilmek üzere Doğan Köyüne gönderilecek.

Paylaş

Comments are closed.