son dakika

DİKANIN UYGULADIĞI, ”REKABET İKLİMİNİN GELİŞTİRİLMESİ FİNANSMAN DESTEĞİ” PROGRAMI TOPLANTISI

Ekim 22, 2021 | by kanal56
DİKANIN UYGULADIĞI, ”REKABET İKLİMİNİN GELİŞTİRİLMESİ FİNANSMAN DESTEĞİ” PROGRAMI TOPLANTISI
Güncel
0

Dicle Kalkınma Ajansının uyguladığı Rekabet İkliminin Geliştirilmesi Finansman Desteği programı tanıtıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliğinde düzenlenen toplantıda konuşan DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı programın 15 milyon Tl bütçesi bulunduğunu belirtti. Programa başvuru için istenilen belgelerin göz korkutmaması gerektiğini ifade eden Alanlı  “Sizden istenilecek evrakla gözünüzü korkutmasın. Bu gün herhangi bir bankayla çalıştığınızda istenilen evrakların aynısıdır. Toplamda 15 milyonluk bir bütçesi var.Bir an önce başvurunuzu yapın.Burada bankadan alacağınız kredinin kar payını biz ödeyeceğiz. Faizler düştü.İnşallah alınacak kredide buna paralel olarak artacaktır.” Dedi.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili  F.Özgür Çalapkulu ise yaptığı konuşmada kent olarak bu  tür programlara v e desteklere muhtaç olduğumuzu belirtti.Çalapkulu  “Bu desteklere muhtacız açız.İştiyakla bekliyoruz.G önül isterdiki salon tıklım tıklım dolsun.Ancak bizler imalat ile turizm sektöründeki üyelerimizi bunları anlatarak daha ç ok başvuru yapılmasını sağlamaya çalışacağız.” Dedi.

Toplantıda daha sonra DİKA uzmanları tarafından  turizm ve imalat sektörlerinin yararlanabileceği program hakkında  örnek projeler üzerinden bilgi verildi ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı.Programın finansmanını  sağlayacak olan Vakıf Katılım Bankasının Siirt Şube Müdürü Yasin Fidancıda uygulanacak prosedürü   hakkında bilgi verdi.

Toplantıya iş  insanları ve bazı stk temsilcileri katıldı.

Paylaş

Comments are closed.