son dakika

DERNEK BAŞKANI ÖMER FARUK SEVGİ’DEN ÇAĞRI

Şubat 20, 2020 | by kanal56
DERNEK BAŞKANI ÖMER FARUK SEVGİ’DEN ÇAĞRI
Ekonomi
0

Son dönemlerde konut ve arazi fiyatlarında bir kıpırdanma bir hareketliliğin gözlemlendiğini belirten Siirt Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, en iyi yatırımın toprağa yapılan yatırım olduğunu belirterek, birikimlerin dolar avro ve altında değerlendirilmemesini istedi.

İlimizde arsa ve konut fiyatlarında bir kıpırdanma gözlemlendiğini belirten Sevgi ”Konut kredilerinde faizin düşmesi vatandaşı bir arayışa itti. Vatandaşlar son zamanlarda daha çok konut ve arsa fiyatlarını araştırmaya ve satın almaya başladılar. Bende vatandaşlarımıza yatırımlarını konut ve arsada yapmaları çağrısında bulunuyorum. Bu güne kadar toprağa yatırım yapanların hiç biri zarar etmedi. Bu nedenle döviz ve altına yatırım yapmasınlar. İkinci bir çağrım daha var. O da bazı hemşerilerimizin il dışında konut ve arazi almaları ile ilgilidir. Bundan kaçınmalarını ve hatta il dışında yaşayan ve imkanları olan hemşerilerimizi de burada gayri menkul almaya davet ediyorum.” Dedi.

Son dönemlerde daire fiyatlarının yükseldiğini ifade eden Sevgi, il merkezinde daire fiyatlarının 300-350 bin Tl ye, sitelerde ise 350-400 bin Tl ye kadar ulaştığını sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.