son dakika

DARBECİLER YARGI ÖNÜNDE HESAP VERİYOR

Ağustos 1, 2017 | by kanal56
DARBECİLER YARGI ÖNÜNDE HESAP VERİYOR
Güncel
0

15 Temmuz  hain darbe girişiminde valiliği kuşatan eski askerlerin yargılamaların verilen iki günlük hafta sonu tatilinin ardından devam edildi.

Aralarında ordudan ihraç edilen 3.  Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral  Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkilitlioğlu ve İl  Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin’in de bulunduğu 220 askerin yargılanması   Siirt Üniversitesinde oluşturulan salonunda yapıldı.

Sanık Uzman Çavuş Selahattin  Başpınar, 15 Temmuz gecesi valilik binasın önünde yaşananları anlattı. Dönemin İl  Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin’in, Emniyet Müdürü Metin Özkanla toplandığını belirten Başpınar  daha sonra valiliğe geçtiklerini söyledi. Burada vali Mustafa Tutulmaz , emniyet müdürü Özkan ve Albay Metin’in görüşme yaptıklarını    belirtti

Albay Metin’in dönemin 3’üncü  KomandoTugay Komutanı Tuğgeneral  Ahmet Şimşek’e dönerek, “Komutanım yapmayın” diye sorduğunu işittiğini belirten   Başpınar, valilik binasının üst katındaki MOBESE biriminin karşısında vali, tugay komutanı, emniyet müdürü ve Albay Metin’in bir görüşme yaptığını, görüşme sonrası da pencereye çıkarak halkı selamladığını söyledi.

Eski  Jandarma Astsubay Üstçavuş  Fatih Mehmet Ünsal ise, 15 Temmuz gecesi karanlık nedeniyle valilik önündekileri net olarak göremediğini  iddia etti. Ünal, JÖH tim komutanı olduğunu ve olay gecesi evde uyuduğu sırada, komutanlarının güvenlik bahanesiyle kendisini çağırdığını da anlatarak, görevlerinin  Siirt  Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu Ali  Gaffar Okan Caddesi’nin güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi.

Paylaş

Comments are closed.