reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

CUMHURİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Son Güncelleme :

29 Ekim 2015 - 10:23

/ 109 views kez okundu.
reklam
CUMHURİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR
reklam

Cumhuriyetin 92 ci yıl kutlamalarına devam edildi. Saat 09.00 da Vali Mustafa Tutulmazın kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, yargı mensupları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların bayram kutlamalarını kabul etmesi ile başlayan törene daha sonra valilik önünde devam edildi.

 Buradaki törende Vali Mustafa Tutulmaz öğrenci öğretmen ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın mesajının okunmasının ardından Vali Mustafa Tutulmaz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Cumhuriyetin milletimizin ortak eseri olduğunu belirten Vali Tutulmaz “Türkiye Cumhuriyeti Milletimizin ortak eseridir. Bu nedenle Ülkemiz, aziz Milletimiz için olduğu kadar, Dünyanın Mazlum ve Mağdurları için de bir umut ışığı olarak doğmuştur. Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiştir.  Cumhuriyetimiz halkı bütün renkleriyle kucaklar. Farklılıklar bizim kültürel zenginliklerimizdir. Bu ülkede yaşayan herkes hürdür. Birinci sınıf vatandaştır. Temel hak ve özgürlükler, Cumhuriyet rejiminin sağladığı hukuk sistemi içerisinde özgürce kullanılmaktadır.

     Cumhuriyet, Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. Bu sebeple, Atatürk ilke ve inkılâplarının ışığında, Cumhuriyetin tüm değerleriyle gelecek kuşaklara aktarılması ve sonsuza kadar yaşatılması ortak sorumluluğumuzdur. Aziz Milletimiz bu bilinç doğrultusunda, kendisini çağdaş dünyayla buluşturan Cumhuriyeti korumaya ve yaşatmaya kararlıdır.Bugün ulaştığımız seviyede Cumhuriyet, tüm etnik kökenlere, inançlara, dillere, kültürlere eşit mesafede duran bir yapıya kavuşmuştur.  Devlet ile Millet bugün daha bir muhabbetle kucaklaşmış, eski acılar, kırgınlıklar, dargınlıklar ve kardeşlik ruhuyla geleceği inşa etmeyi sürdüreceğiz.” Dedi.

Bayram nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, bayramla ilgili şiirler okundu.

Bayram töreni resmi geçitle sona erdi. Bayram nedeniyle bu akşam bir resepsiyon veriyor.

 Çok sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı törene bürokratlar askeri erkan Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, eski milletvekili Afif Demirkıran bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Cumhuriyet Bayramı (7) Cumhuriyet Bayramı (8) Cumhuriyet Bayramı (9) Cumhuriyet Bayramı (11) Cumhuriyet Bayramı (13) Cumhuriyet Bayramı (20)
20151029_095557

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.