son dakika

CORONAYI ATLATAN EMEKLİ ÖĞRETMEN EREN O GÜNLERDE ÖLÜMÜ ARIYORDUM

Eylül 18, 2020 | by kanal56
CORONAYI ATLATAN EMEKLİ ÖĞRETMEN EREN  O GÜNLERDE ÖLÜMÜ ARIYORDUM
Güncel
0

20 günlük bir tedavinin ardından coronayı atlatan emekli eğitimci Refet Eren o zorlu  günleri anlattı.Ağustos ayında coronaya yakalandığını anlatan Eren o tarihteki yüksek hava sıcaklığına rağmen üşüdüğünü belirtti.

Coranayı atlattıktan sonra  kendisini dünyaya sanki yeniden gelmiş gibi hissettiğini belirten Eren herkesi yapılan uyarılara titizlikle uymaya davet etti. Bütün Türkiye’ye sevgi ve saygılarımı sunduğunu belirten Eren “ 62 yaşındayım ve coronaya yakalandım. Allah  razı olsun doktorlarımızdan. Hastaneye yatırdılar. Tedavimi çok başaralı bir şekilde yaptılar. Testim pozitif çıkmıştı. İlk önce bu hastalığa yakalandığımda çok üşüyordum. Düşünebiliyor musunuz ağustos ayındaki o sıcaklığa rağmen  üşüyordum. Düşünebiliyor musunuz iki yorgan üstümde ve  ben hala üşüyorum. Allah kimseye göstermesin. Çok zor bir şey gerçekten. Kalbimin üzerine   bir bıçak batmış sanki. Nefes  alamıyordum. Hani nefes alamıyorum, nefes alamıyorum  diye son günlerde dünyada meşhur olduya  ben gerçekten nefes alamıyordum.” Dedi.

Bu hastalığa yakalanmamak için önlem alınması gerektiğini hatırlatan Eren maske sosyal mesafe ve hijyene dikkat edilmesini istedi. Bağışıklık sistemini güçlendirecek bir beslenmeye özen gösterilmesini de isteyen Eren şöyle dedi. “Tabii Allah tekrar göstermesin. Kimseye yaşatmasın. O günleri atlatmak  çok zordu. O günlerde ölümü arıyordum. O kadar çok acı içerisindeydim.O duruma düşmemek için ne yapmalıyız? Her şeyden önce coronaya yakalanmamak için önce mutlaka ama mutlaka maske sosyal mesafe  ve  temizlik kurallarına uymamız gerekiyor. Ellerimizi sık sık yıkamalıyız.  Şimdi ben de korunmak  zorundayım. Onun için benim de maske takmam  gerekiyor. Çok iyi beslenmeliyiz.  Elimizden geldiği kadar çok faydalı besinler tuketmeliyiz. Allah tekrar kimseye göstermesin.”

 

 

Paylaş

Comments are closed.