son dakika

CORONA DENETİMİ YAPILDI  VALİ HACIBEKTAŞOĞLU VATANDAŞLARI UYARDI

Ekim 16, 2020 | by kanal56
CORONA DENETİMİ YAPILDI  VALİ HACIBEKTAŞOĞLU VATANDAŞLARI UYARDI
Güncel
0

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de corona denetimi yapıldı.Sanayi Sitesinde yapılan denetimlere katılan Vali Osman Hacıbektaşoğlu  tamir atölyelerini dolaşarak usta ve çıraklarla pandemi  konusunda sohbet ederek kurallara uymaları konusunda öğüt verdi. Genç çıraklarla  ve orada bulunan vatandaşlarla sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu onlarla fotoğrafları da  çektirdi.

Denetimin ardından bir açıklama yapan Hacıbektaşoğlu  500 personelden oluşan 100 ayrı ekibin denetim yaptığını söyledi.

Hacıbektaşoğlu “Şu anda 100’ün üzerinde ekibimiz 500’ün üzerinde personelimiz Siirt’in her yerinde her gün olduğu gibi bugün de salgın denetimler yapıyor Biz de bugün Küçüksanayi sitemize geldik.Şunu çok memnuniyetle ifade etmem lazım bütün gördüğümüz yerlerde beraber bütün esnafımız bütün çalışanlarımız müşteriler maske takmış. Maskesiz kimse görmedik herkes tedbirlere uyuyor tedbirleri uyguluyor. Siirt’te son bir aydır bütün vaka sayıları düşme eğiliminde ve bu eğilim devam ediyor. Biz ekim ayı sonuna kadar Kasım’da soğuk mevsime kadar bu vakaların daha da aşağıya düşmesini bekliyoruz.Bunun için bütün vatandaşlarımız bütün toplum kesimleri bütün kamu bütün çalışanlarımız denetleyen arkadaşlarımız hep bunun için çalışıyoruz. İnşallah soğuk mevsim geldiğinde çok daha aşağılarda günlük vaka sayılarıyla günü kapatacağız.Yalnız şurada yine her zaman ifade ettiğimiz gibi ne olur motivasyonumuzu düşürmeyelim. Eğer tedbiri gevşetir, tedbiri elden bırakırsak Bu bir anda ters yüz olabilir.  Türkiye’de bunun örneklerini görüyoruz. Sürekli birbirimizi uyaralım birbirimizi denetleyelim. Herkes kendi denetleyecek. Herkes kendi tedbirlerini uygulayacak bu şekilde bu salgını hayatımızdan söküp atacağız. Biz geniş aileyiz, annemiz babamız bir dedemiz ninemiz kardeşlerimiz hep bir arada yaşıyoruz bunu Özellikle bu noktaya dikkat etmemiz lazım özellikle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan aile bireylerine lütfen kimse yaklaşmasın.”  Dedi.

Vali Hacıbektaşoğlunun denetimlerine Saruhan Kızılay, AK Parti il başkanı Ekrem Olgaç ve diğer bazı yetkililer de katıldı.

 

Paylaş

Comments are closed.