son dakika

CHP İL BAŞKANI SAKLAN; “EK GÖSTERGE MEMURUN HAKKIDIR”

Eylül 30, 2021 | by kanal56
CHP İL BAŞKANI SAKLAN; “EK GÖSTERGE MEMURUN HAKKIDIR”
Güncel
0

CHP Siirt İl Başkanı Cahfer Saklan ek göstergenin memurun hakkı olduğunu belirterek partilerinin bunun gerçekleşmesi için partilerinin iktidara gelmesi gerektiğini belirtti.

Saklan parti binasının önünde yaptığı basın açıklamasında, 3600 ek gösterge vaadinin 24 haziran seçimleri öncesinde iktidar tarafından dillendirildiğini ancak aradan geçen bunca zaman rağmen bir adım atılmadığını söyledi.

Memurların ömürlerinin yarısını devletine hizmet etmekle geçirdiğini belirten Saklan  “Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar, hamamlar, yazlık kılık saraylar lüks otomobiller veya uçaklar değil yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği bir ücrete sahip olabilmek için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor.” dedi.

Saklan açıklamasının devamında şunları söyledi “ İktidarımızda  yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen milyonlarca memur ek gösterge hakkı için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını bekliyor.Öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın 3600 ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz.”

Paylaş

Comments are closed.