reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

BU MİNARE BEN YIKILIYORUM DİYOR..

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2015 - 14:17

/ 114 views kez okundu.
reklam
BU MİNARE BEN YIKILIYORUM DİYOR..
reklam

Bu minare ben yıkıldım yıkılıyorum diyor. Cemaat feryat ediyor. Bir çare bulunmasını istiyor. Ancak hiç kimse umursamıyor. Sanki ille bir felaketin olması tonlarca ağırlıktaki minarenin evlerin veya insanların üzerin yıkılması bekleniyor.

Ulus Mahallesinde  Cumhuriyet Polis Merkezinin az yukarısında bulunan tarihi camilerimizden birisi olan Nebi Camisinin minaresinde çatlaklar oluşmuş. Bu çatlaklarla birlikte minarenin gövdesinde meydana gelen  eğim cemaati korkutuyor.

Cami cemaati yetkililere defalarca yazılı ve sözlü olarak müracaat etmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını belirtiyorlar. Gelen teknik heyetin tehlikenin boyutunu Diyarbakır’dan gelecek bir heyetin belirlemesi gerektiğini söylediğini belirten cemaat bu güne kadarda bu heyetin gelmediğini ifade ederek minarenin her an insanların veya çevredeki evlerin üzerine yıkılarak büyük bir felakete yol açabileceğini ifade ediyorlar.

Cami cemaati minarede ciddi bir incelemenin ardından tehlikenin boyutlarının belirlenerek buna göre gereken işlemlerin yapılmasını istiyorlar.

M2U00132.MPG_snapshot_00.04_[2015.07.09_14.02.56]

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.