reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

BU DRAMA SEYİRCİ KALAMAYIZ

Son Güncelleme :

20 Haziran 2015 - 17:24

/ 130 views kez okundu.
reklam
BU DRAMA SEYİRCİ KALAMAYIZ
reklam

Mübarek Ramazan ayındayız. Peygamber Efendimizin; “Komşusu aç yatarken tok yatanlar bizden değildir.” emrine daha duyarlı olmamız gereken bir aydayız. Ancak bizler evlerimizde klimalı odalarda bin bir yiyecek ve içeceklerle iftarlarımızı açarken gözlerimizi çevremizde olup bitenlere adeta kapatıyoruz.

İşte kentin hemen girişindeki bir dramı ekranlarınıza getiriyoruz. İşte bir haftadan beri ilimize gelip yerleşen Suriyeliler. 5 aileden oluşan 20 kişilik grup içler acısı bir durumda yaşantılarını sürdürüyorlar.

Esad rejiminden korktukları için konuşmaktan ve hatta görüntüye girmekten korkan bu insanların, insanlığa yakışmayan yaşantıları. Derme çatma çadırlarda susuz, tuvaletsiz, elektriksiz ve yarı aç yarı tok bir yaşam.

Kanal 56 televizyonu ve Haber 56 Gazetesi olarak bu insanların durumunu Kızılay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ile İHH Siirt Şubesine duyurduk.

Daha ekibimiz orada çekim yaparken İHH Siirt Şubesi yetkilileri kolları sıvadı. İlk etapta giysi ve gıda yardımları ulaştırıldı. Ardından 20 adet yatak ve battaniye ulaştırıldı.

IMG-20150620-WA0001 IMG-20150620-WA0002 IMG-20150620-WA0003

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.