reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

BOTAN EFSANESİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Son Güncelleme :

01 Haziran 2015 - 15:09

/ 131 views kez okundu.
reklam
BOTAN EFSANESİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
reklam

Siirt Valiliği’nin destekleri ile kurulan Botan Efsanesi Gösteri Sanatları Topluluğu, Siirt’li sanatseverlerle buluşarak, özel gösteri düzenledi.

14 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen gösteriyi, Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal,Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, kurum müdürleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş izledi.

Bu yıl Siirt Valiliği’nin destekleri ile vatandaşlara özel olarak hazırlanan Botan Efsanesi, izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatırken, izleyenleri adeta büyüledi.

Siirtli öğretmen, öğrenci, esnaf ve çeşitli meslek guruplarından oluşan Botan Efsanesi, sahne performanslarıyla göz doldurdu. 45 kişiden oluşan Botan Efsanesi Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu’nun sunduğu  halk dansları gösterilerine, izleyiciler, alkışlarla eşlik etti.

Siirt’in kadim zengin kültürünü tanıtmak amacıyla Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu’nun kurulduğunu belirten Vali Mustafa Tutulmaz, gösteri topluluğunu sahnede göstermiş olduğu başarılarından dolayı tebrik etti.

Vali Tutulmaz, 40 kişilik dans ekibine çiçek takdim ederken, Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu Yönetmeni Sezgin Aydın’a da başarı dileğinde bulundu.

Siirt’te son zamanlarda kültür ve sanat aktivitelerinin arttığına dikkat çeken Vali Tutulmaz, bu kültürel ve sanatsal çalışmaların Siirt’in tanıtıma ve gençlerimizin kaynaşmasına büyük katkı sağladığını ifade ederek, ”Gençlerimiz çok güzel bir gösteri sahnelediler. Üç dilli kardeş kentimizin, binlerce yıllık tarihini, efsanelerini, kültürel dokusunu, kardeşliğini ve hoşgörüsünü folklor dili ile başarılı bir şekilde anlattılar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”diye konuştu.

 Program, toplu hatıra fotoğraf çekmi ile sona erdi.

Botan Efsanesi (1) Botan Efsanesi (3) Botan Efsanesi (5) Botan Efsanesi (6) Botan Efsanesi (7) Botan Efsanesi (8) Botan Efsanesi (9) Botan Efsanesi (10) Botan Efsanesi (15) Botan Efsanesi (19) Botan Efsanesi (23)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.