reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

“BOTAN EFSANESİ” 31 MAYIS’TA HALKA BULUŞUYOR

Son Güncelleme :

29 Mayıs 2015 - 15:46

/ 125 views kez okundu.
reklam
“BOTAN EFSANESİ” 31 MAYIS’TA HALKA BULUŞUYOR
reklam

Botan Efsanesi, Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu 31 Mayıs’ta halkla buluşuyor.

Siirt Valiliğinin destekleri ile kurulan Botan Efsanesi, 31 Mayıs 2015 Pazar günü akşam saat 20.30’da Siirt kapalı spor salonunda sahne alarak, özel gösteri sunacak.

Siirt’in kadim kültürünü tanıtmak amacıyla Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu’nun kurulduğunu belirten Vali Mustafa Tutulmaz,”Siirt’in binlerce yıllık tarihini, efsanelerini, kültürel dokusunu folklor dili ile sunmak amacıyla kurulan ve Valiliğimizin desteklediği Botan Efsanesi, 31 Mayıs’ta halkımızla buluşarak, görsel şölen sunacak. Tüm Siirtli hemşehrilerimizi gösteriye davet ediyoruz.” dedi.

Siirt’te kültür ve sanat aktivitelerinin arttığına dikkat çeken Vali Tutulmaz, bu çalışmaların da Siirt’in tanıtıma ve gençlerimizin kaynaşmasına büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Daha önce; İstanbul Feshane’de düzenlenen Siirt Günleri etkinlikleri kapsamında Haliç Kongre Merkezi’nde ilk gösterisini yapan Botan Efsanesi, İstanbul Bahçeşehir ve Kocaeli illerinde gösteri düzenleyerek, büyük bir beğeni toplamıştı.

Büyük acılar, büyük aşklar, şehrin tarihi ve daha niceleri… Dünyada Astronomi bilimi açısından çok önemli bir yere sahip olan Güneş Hadisesi’ni de anlatan Botan Efsanesi, üç dilli şehrin kültürünü yaşatıyor…

Botan Efsanesi (2) Botan Efsanesi (3) Botan Efsanesi (4) Botan Efsanesi (6) Botan Efsanesi (7)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.