son dakika

BİRİ BUNA DUR DEMİYECEK Mİ? AĞAÇ KATLİAMI DEVAM EDİYOR

Mart 25, 2020 | by kanal56
BİRİ BUNA DUR DEMİYECEK Mİ? AĞAÇ KATLİAMI DEVAM EDİYOR
Güncel
0

Doğa düşmanı insanlıktan nasibini almamış kişilerin ağaçlara verdikleri tahribatlar devam ediyor. Geçmiş yıllarda bir çok bağ ve bahçedeki yetişkin fıstık ağaçlarını kesen kimliği belirsiz kişiler bu yılda ortaya çıktılar. Bu kişiler götürdükleri motorlu testerelerle bir  çok bağ ve bahçedeki ağaçları kestiler.

Bağ ve bahçe sahipleri ağaçları kesen kişilerin kestikleri dalarlıda beraberlerinde götürmediklerini belirten bağ ve bahçe sahipleri bu katliamın önlenmesini alınmasını istediler

Bahçesindeki ağaçların kesildiğini belirten Rüçhan Ertaş;”İki gün önce teli yırtıp bağımıza girip üç fıstık ağacımızı kesmişler. Bunu her kim yaptıysa kasten yapmıştır. Bize kastı olan biri tarafından bu yapılmıştır. Biran önce yetkililerin müdahale etmeleri lazım. Bu bağlar sahipsiz değildir.  Geldik bu manzarayı bu halde görünce içimiz parçalandı. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bir an önce yetkililerin buna bir çözüm bulmaları lazım. Geçen sene de çevre bağlarda hırsızlık oldu ağaçlar kırıldı. Mal sahiplerine yine böyle bir zarar yapıldı. Bugünde bize denk geldi. Bunlara çözüm bulunması lazım. Çünkü bugün bize yarın da başkalarına da zarar gelecek .özlem alınması lazım.  Ortadan teli kesip 3 ağacımızı ziyan etmişler.” Dedi.

Kimliği belirsiz kişilerin daha bir çok bağ ve bahçede ağaçlara zarar vermenin yanı sıra örgü tellerini demir kapıları ve dikmeleri de çaldıkları belirtiliyor.

Paylaş

Comments are closed.