reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

“BİR KAN BİR CAN” SAĞLIK-SEN ÜYELERİNDEN KAN BAĞIŞI

“Bir Kan – Bir Can” Sağlık-Sen Üyelerinden Kan Bağışı

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2015 - 18:35

/ 131 views kez okundu.
reklam
“BİR KAN BİR CAN” SAĞLIK-SEN ÜYELERİNDEN KAN BAĞIŞI
reklam

Sağlık-Sen Siirt şube başkanlığı geleneksel kan bağış kampanyasına bu yıl da Siirt Devlet Hastanesi bahçesinde devam etti. Kızılay Kan merkezi tarafından Devlet Hastanesi bahçesinde kurulan kan bağış çadırında gerçekleşen törene; Sağlık-Sen Şube Başkanı Vesim Eviz, Sağlık Müdürü Dr. Serkan Aslan, Kızılay Şube Başkanı Kamu Hastaneler Birliği Mali İşler Başkanı Yener Tanık, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Aslan, sendika üyeleri ve sağlıkçılar katıldı.

Kan Bağış öncesi açılış konuşması yapan Sağlık-Sen Şube Başkanı Vesim Eviz;  “Hizmet sendikacılığı adına gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon hem faydalı hemde hayırlı bir organizasyondur. “Bir kan Bir can” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi ; İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır. Bizlerde hayırlı ve faydalı bir iş yaptığımızı düşündük ve sizleri buraya davet ettik. Memur-Sen konfederasyonumuz ve Kızılay Genel Merkezi ile geçen yıl Türkiye genelinde gerçekleştirdikleri “Yüz bin Kan Yüz bin Can” sloganıyla yüz bin sayısını aşmıştı. Bugün bağışlayacağımız kanlar hepimize lazım olabilecek bir durumdur. Anadolu’nun herhangi bir bölgesine gidebilir, hatta sınırların ötesine gidebilir ve insanlığa faydalı olabilir.” dedi.

Kızılay Şube Başkanı Kamu Hastaneler Birliği Mali İşler Başkanı Yener Tanık’ta yaptığı konuşmada; “Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen ilimizde her yıl geleneksel hale getirmiş olduğu kan bağış kampanyasını da bugün yine aynı şekilde kendilerine bağlı tüm sağlık kuruluşlarında kan bağış kampanyası başlattılar. Bu bağışların ilimizde din, dil, ırk, mezhep fark etmeksizin hastaneye müracaat edipte kana ihtiyacı olan herkese, kime gideceğini bilmeden kanlarımızı teslim etmekteyiz. Bu manada bugün ilimizde sergilemiş oldukları Sağlık-Sen’in sağlık müdürlüğünün, halk sağlığı müdürlüğü ve kamu hastaneler birliğinin tüm personellerine, sergilemiş oldukları “Bir kan Bir Can” kan bağış kampanyasında özellikle ilimizde tüm STK, kamu kuruluşlarına bir örnek olması vesilesi olacağına inanıyorum. Bunun yanında yine kan bağış kampanyalarımızda bizlerin her zaman yanında olan Kanal 56 televizyonuna teşekkür ederim” dedi.

            Kan bağış kampanyasına duyarlılık gösteren Kanal 56 Televizyonuna teşekkür ederek sözlerine başlayan Sağlık Müdürü Dr. Serkan Aslan da; “Bir taraftan hastalara aktif olarak hizmet veren sağlık personellerinin bir taraftan da kan vererek bu aktif hizmete ayrı bir katkı sunmalarını çok ince ve anlamlı bir davranış olduğunu söylemek gerekiyor. Bu açıdan hem Sağlık-Sen’e hem bu işin yürütücüsü bir kurum olan Kızılay’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi. Siirt’te yıllık 5000 ünite kana ihtiyaç duyulduğunu belirten Aslan, yapılan bağışlarla bunun 4000′ inin karşılandığını daha fazla bağışa ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından, sağlık çalışanları kan bağış çadırında kan bağışında bulundular.

KAN 1 KAN BAĞIŞI (62)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.