son dakika

BİR GİZLİ KAHRAMAN MEDİNE MÜDAFİİ FAHRETTİN PAŞA PANELİ YAPILDI

Aralık 30, 2017 | by kanal56
BİR GİZLİ KAHRAMAN MEDİNE MÜDAFİİ FAHRETTİN PAŞA PANELİ YAPILDI
Güncel
0

Tarihimizin  tam anlamıyla gün ışığına çıkmayan kahramanlarından birisi olan Medine Savunmasının eşsiz kahramanı Fahrettin Paşa düzenlenen bir panelde anlatıldı.

Siirt Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu ve Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Siirt Şubesinin işbirliğiyle düzenlenen panel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan panelde Vakıf Başkanı Nevzat Amcalar bir konuşma yaptı. Son  günlerde  kendini bilmez bir  Arap siyasetçinin Fahrettin Paşaya dil uzattığını hatırlatan Amcalar amaçlarının gerçeği ortaya çıkarmak ve bu kahramanın daha yakından tanınmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Daha sonra Siirt Üniversitesinden Yard.  Doç.Dr.Şerif Demirin moderatörlüğünde Yard.Doç.Dr.Uğur Demlikoğlu ve Yard.Dr.Said OlgunFahrettin Paşayı ve kutsal emanetlerin İstanbula taşınması olayını anlattılar.

Panelin ardından Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Rektör Prof.Dr.Murat Erman ve Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş tarafından panelistlere hediyeleri takdim edildi.

Paylaş

Comments are closed.