reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ….

Son Güncelleme :

08 Ağustos 2015 - 14:59

/ 137 views kez okundu.
reklam
BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ….
reklam

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Hüsamettin Şahin’ in öyküsü herkesin örnek alabileceği bir öykü. Milli Eğitim Müdürlüğü emrine odacı olarak giren Şahin bir yandan dışarıdan veya açık öğretimle eğitimine devam etti, bir yandan da görevde yükselme sınavlarına girerek, bu günkü görevine kadar yükseldi.

Durumunun herkese örnek olması gerektiğini ve azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirten Şahin “1990 tarihinde ortaokul mezunu iken odacı olarak işe girdim. 2005 yılında göreve yükselme sınavı sonucu yardımcı hizmetlilikten memurluğa yükseldim. Daha sonra  hizmet puanıyla veri hazırlama işletmeni oldum.İmam Hatip Lisesini dışarıdan bitirdim. Üniversite sınavlarına girerek Açık Öğretim Fakültesi İşletme ön lisans bölümünü bitirdim. Bu arada şeflik sınavı açıldı. O sınava girdim. Başarılı oldum.Bizi 20 günlük bir kursa tabi tutulduk.Bu kursuda başarıyla bitirerek  şef olarak görev yapmaya başladım. 2014 yılına kadar şef olarak Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü emrinde görev yaptım.2014 yılı sonlarında Diyarbakır’da yapılan görevde yükselme sınavında ve ardından da Ankara’da yapılan mülakatta başarılı oldum. Çorum İli Boyabat ilçesi Milli Eğitim Şube müdürlüğüne atandım. Şimdide  tekrar  Siirt’e geldim. Milli Eğitim Müdürlüğü emrinde görev yapıyorum.” dedi.

Bundan sonraki hedefleri konusunda da açıklamalarda bulunan Şahin “  Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfından olmadığım için milli eğitim müdürü olamıyorum. Ama hedefler bitmez. İnsanlar mutlaka kendilerine yeni hedefler belirlemelidirler.Benim durumum herkese örnek olmalıdır. Odacı olarak girdim. Hem okudum, hem görevimde yükseldim. Bu gün şube müdürüyüm. Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz.” dedi.

00071.MTS_snapshot_00.01_[2015.08.08_14.43.50] 00070.MTS_snapshot_00.03_[2015.08.08_14.42.48]

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.