reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

BİN GECEDEN DAHA HAYIRLI GECE…

Son Güncelleme :

13 Temmuz 2015 - 15:50

/ 102 views kez okundu.
reklam
BİN GECEDEN DAHA HAYIRLI GECE…
reklam

İslam dininde Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, “sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece” olarak kabul ediliyor.
Kur’an-ı Kerim’de “Kadir Suresi”nde bu gece şöyle anlatılıyor:
“Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rab’lerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”

Bu gece kadir gecesi. Bin geceden daha hayırlı ve bereketli olan bu gecede yürekler ve diller hep dua edecek. Alınlar daha fazla  secde varacak, eller daha çok semaya doğru kalkacak. Bizlerde Kanal 56 Ailesi olarak tüm Müslüman Aleminin ve hemşehrilerimizin Kadir Gecesini kutluyoruz..

 

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.