son dakika

BEĞENDİK BELDESİNDE DEZENFEKTASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Mayıs 12, 2020 | by kanal56
BEĞENDİK BELDESİNDE DEZENFEKTASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Güncel
0

BELDE HER GÜN YIKANIYOR

Corona virüs salgını nedeniyle bütün yerleşim birimlerinde belediyeler temizlik ve dezenfektasyon çalışmalarına ağırlık veriyorlar. Pervari İlçesine bağlı Beğendik Beldesinde de belediye ekiplerince dezenfektasyon çalışmalarının yanı sıra beldenin cadde ve sokakları her gün temizlenip, yıkanıyor.  Belediye vatandaşlara maske kolonya ve eldiven de dağıttı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren belediye başkanı Görgün Özdemir,beldenin temizliğine her zaman önem verdiklerini ancak corona virüs nedeniyle bunlara dezenfektasyon çalışmalarını da eklediklerini söyledi.

Corona virüs salgını konusunda ciddi tedbirler aldıklarını belirten Özdemir “ Beldemizi corona virüs salgınından korumak için ciddi tedbirler aldık.Öncelikle temizlik ve dezenfektasyon çalışmalarına ağırlık verdik.Her gün beldemiz deki yolların tamamına yakını yıkanıp temizleniyor.Belirli aralıklarla gerekli yerlerde dezenfektasyon çalışmalarını yürütüyoruz. Bu amaçla 5 ton dezenfektan aldık. Jandarma ile işbirliği içerisinde beldemize bütün giriş çıkışlarda insanların ateşlerini ölçüyoruz. Yüksek çıkanları sağlık kurumuna gönderiyoruz.” Dedi.

Vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyen Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü ”Salgınla mücadele konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olmak üzerede çalışmalar yapıyoruz.Bu güne kadar vatandaşlarımıza 5 bin adet maske, 5 bin adet eldiven ve 2 bin adet kolonya dağıtımını gerçekleştirdik.”

Başkan Özdemir salgının  devam ettiği süre boyunca, bu çalışmaları sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.