son dakika

BAZ İSTASYONU TEHLİKE SAÇIYOR AFETEVLER MAHALLESİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Kasım 23, 2020 | by kanal56
BAZ İSTASYONU TEHLİKE SAÇIYOR  AFETEVLER MAHALLESİ ÇÖZÜM BEKLİYOR
Güncel
0

Afetevleri Mahallesi sakinleri   GSM Şebekesine ait baz istasyonundan şikayet ediyorlar. Bir GSM firmasına ait baz istasyonunun çevresinde bulunan evlerde yaşayan vatandaşlar bunun yol açtığı tehlikeye dikkat çekerek sağlıklarından endişe ettiklerini belirtiyorlar.

Baz istasyonun binalara olan yakınlığından kaynaklanan radyoaktif kirliliğin yanında söz konusu yerin zeminin oldukça gevşek ve yumuşak bir toprak yapısına sahip olduğunu belirten vatandaşlar “Bu nedenle baz istasyonu zemininde çökmeler ve toprak kaymaları oluşmuştur. Mahalle sakinleri olarak bu durumdan oldukça endişeliyiz. Direğin herhangi bir nedenle devrilmesi durumunda etrafa büyük zararlar verip can ve mal kaybına yol açabilecektir. Olası olumsuz bir durumun olmaması için baz istasyonu direğinin acilen bulunduğu yerden kaldırılıp,  mahalleden uzak başka bir yere dikilmesini talep ediyoruz. Bu konuda tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. “ dediler.

Daha önce söz konusu yerde bir başka şirkete ait baz istasyonun  bulunduğunu belirten mahalle sakinleri bu istasyonun milletvekili Osman Ören’in teşebbüsleriyle kaldırıldığını belirterek kendilerine  teşekkür ettiler. Mahalle sakinleri Milletvekili Ören’in  bu baz istasyonu içinde devreye girmesini beklediklerini sözlerine eklediler.

Paylaş

Comments are closed.