reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

BAYRAM KUTLAMA MESAJLARI

Son Güncelleme :

29 Ekim 2015 - 10:27

/ 113 views kez okundu.
reklam
BAYRAM KUTLAMA MESAJLARI
reklam

29 Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bayram mesajları da yayınlanıyor. Vali Mustafa Tutulmaz ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzuda yayınladıkları mesajlarda vatandaşların bayramlarını kutladılar. Vali Tutulmaz mesajında şöyle dedi; Milletimizin ezelden ebede uzanan tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olan ve önümüzde yepyeni ufuklar açan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yılını, ülkemiz genelinde olduğu gibi, Güzel ilimiz Siirt’te de büyük bir coşku içinde gururla kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda geleceğe güvenle bakan, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda hızla gelişen, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri, çağımızın yeniliklerini takip eden, birlik ve beraberliği sağlayan köklü bir devlettir.  Bugün ülkemizin içinde bulunduğu güven ve istikrar ortamını bozarak, Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine barış ve kardeşlik iklimine bölücü terör unsurları tarafından zaman zaman hain saldırılar yapılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi, bugün de iç ve dış mihraklara karşı gereken cevabı her zaman verebilecek güç ve kudrete sahiptir. Cumhuriyet bir ortak değerler bütünüdür; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, birinci sınıf vatandaş olarak gören, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kavrayan bir yönetim biçimidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan, başta Ulu Önder ATATÜRK’ü, onun silah arkadaşlarını, vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü için en değerli varlığı olan canını feda şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

 Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzuda mesajında şu görüşlere yer verdi “Hepimiz millet olarak var gücümüzle çalışmaya devam etmeli, üretmeye ve kazanmaya devam etmeli, kardeşçe birbirimizi kucaklamalıyız.

 Milletimizin en önemli dönüm noktası olan Şanlı tarihimizdeki bu günde, Cumhuriyetin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bugüne kadar canlarıyla ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet şükran ve rahmetle anıyoruz.”

A09120BB_detay indir

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.