son dakika

BAŞKAN VEKİLİ TANIK : SAKARYA’DAN 6 OTOBÜS GELECEK

Ocak 28, 2017 | by kanal56
BAŞKAN VEKİLİ TANIK : SAKARYA’DAN 6 OTOBÜS GELECEK
Güncel
0

Siirt Belediye Başkan Vekili  Yener Tanık, kardeş şehirler projesi kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesinin  6  adet   büyük otobüsün hibe edildiğini söyledi.

Siirt heyeti olarak  Sakarya’ya yaptıkları geziyi değerlendiren Tanık, Sakarya da kendilerine büyük ilgi gösterildiğini ve olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi.

Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve belediye üst düzey yöneticileri  ile birlikte Sakarya’ya  bir iadei ziyaret yaptıklarını belirten Tanık “ Bilindiği üzere AK Parti Genel Merkezi tarafından ilimizle Sakarya illeri arasında bir kardeşlik projesi başlatılmıştı. Bu proje kapsamında Sakarya ilinden belediye ve AK Parti üyelerinden oluşan heyetler ilimize ziyaretlerde bulunmuşlardı. Bizde iadei ziyarette bulunduk. Sakarya’da çok sıcak karşılandık ve olumlu sonuçlarla döndük. Bu kapsamda Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimize 6 adet otobüs büyük otobüs hibe edildi. 12 metre uzunluğundaki bu otobüsler 112 yolcu kapasiteye sahiptir. Bu otobüsleri  yoğun yolcu trafiği olan ve yol durumu müsait olan yeni otogar ve Siirt Üniversitesi  ile havaalanı arasında çalıştırılacak.” Dedi.

Tanık,  otobüslerin yakın bir zamanda kente getirilerek faaliyete geçirileceklerini sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.