reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

BAŞBAKAN YARDIMCISI YILMAZ: TÜRKİYE’DE SESSİZ BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİ

BAŞBAKAN YARDIMCISI YILMAZ: TÜRKİYE’DE SESSİZ BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİ

Son Güncelleme :

22 Ekim 2015 - 13:40

/ 113 views kez okundu.
reklam
BAŞBAKAN YARDIMCISI YILMAZ:  TÜRKİYE’DE SESSİZ BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİ
reklam

Başbakan Yardımcısı Devlet Bakın Cevdet Yılmaz Siirti ziyaret etti.Yılmaz ülkemizde AK Parti iktidarı döneminde sessiz bir devrimin gerçekleştiğini söyledi.

Siirt Havaalanında AK Parti Siirt Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, milletvekili adayları Fevzi Sevgili ve Lokman Özcan, il başkanı F.Özgür Çalapkulu ve  partililer tarafından karşılanan Yılmaz, Siirt Devlet  Hastanesine geldi.

Burada Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Fikret Can ve Hastane Baştabibi Dr.Muzaffer Aslan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Yılmaz, yeni hizmete giren anjiyo ünitesi ile yanık tedavi ünitesi ve diğer bazı birimleri gezerek bilgi aldı.

AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin sessiz bir devrim yaşandığını belirten Yılmaz, sağlık alanında çok farklı bir konuma geldiğini belirtti.

Geçmişte yaşanan bazı hastalıklardan dolayı yalnız kişilerin değil ailelerin bütçelerinin çöktüğünü  belirten Yılmaz “Şimdi bütün tedavi masraflarını devletimiz ödüyor.Vatandaş cebinden tek bir kuruş ödemiyor. Eskiden parası olmayanlar büyük zorluklarla karşılaşıyor ve rehin kalıyorlardı. Artık sağlıkta insanımız çok daha rahat çok daha sağlıklı hizmeti alıyor. Birçok gelişmiş ülkede olmayan hizmetleri insanımız ağız diş sağlığı alanında  bedava alıyor. Bunlar insanımız için az bile. Çok daha sağlıklı bir nesil bir nüfusla Türkiye geleceğe de çok daha emin adımlarla ilerleyecektir. Bölgesel kalkınma açısında da bu yatırımlar çok önemli.Buraya yatırımcı gelecekse mühendis gelecekse, öğretmen gelecekse yine turizm açısından da önemli turist gelecekse sağlık imkanlarını araştırır.”

Bir soru üzerine Siirt Devlet Hastanesinde son günlerde yaşanan doktor istifalarına değinen Yılmaz, terörün yaşam kalitesini düşürdüğünü ve insanların sosyal faaliyetlerini kısıtladığını iş ve yatırım imkanlarının da azaldığını belirterek nitelikli insanın bölgeye gelmesini önlediğini söyledi.

Hastanede bulunan vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini ileten ve onlarla bir süre sohbet eden Yılmaz daha sonra Güres Caddesine geçti. Buradaki esnafları da ziyaret eden Yılmaz, partinin seçim lokaline geçti.

Burada konuşma yapan Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, burada yaptığı konuşma da yürütecekleri projelerle istihdam sorununa çözüm bulacaklarını ve Siirtin göç veren bir il olmaktan çıkıp göç alan, bir il haline geleceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Yılmaz, buradaki konuşmasında da AK Parti iktidarı döneminde ülkemizde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özellikle gençlere yönelik çalışmalar ve terörün olumsuz etkisi üzerinde duran Yılmaz partililerden çok çalışıp üç milletvekili çıkarmalarını istedi.

Yılmaz, daha sonra Batman iline gitmek üzere ilimizden ayrıldı. Başbakan Yardımcısı Yılmaza, eski milletvekilimiz Afif Demirkıran ve  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu da eşlik etti.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.