son dakika

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ocak 16, 2020 | by kanal56
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Güncel
0

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü sınavda başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi.Geçen ay Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen izleme sınavında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi için Halk Eğitim Merkezinde bir tören düzenlendi.

Törende konuşan şube Müdürü Abbas Balcı izleme sınavı hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü Deniz Edipte 35 bin öğrencinin bu sınava katıldığını belirterek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Edip, “Sene başından itibaren yürütmüş olduğumuz eğitim seferberliğimiz vardı  her ay 8. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerimize denemeler yapıyorduk. Biz ara sınıflara da yapmak istedik ve şube müdürlerimiz ve branş öğretmenlerimizle toplantılar düzenledik. 1 aylık bir süreç içerisinde  30 binin üzerinde olan öğrencilere   denemeler yapıldı. Biz her öğrencinin farklı bir dünya olduğunu ve farklı yeteneklerde olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bu yetenekleri ortaya çıkartacak bu tür etkinler, çalışmalar düzenlediklerini dile getiredi.

Vali Yardımcısı Selim Erkovan’da törende bir konuşma yaptı. Eğitimin ülkelerin geleceğindeki önemine değinen Erkovan “Öğrencilerimizin ders çalışmaları için onlara destek çıkmak olmalıyız ve  psikolojilerinin de düzelebilmesi içinde onlara destek olalım. Dereceye giren öğrenciler güzel bir puan almışlar ve ümid ediyorum ki gerçek sınavlarda güzel puan alacaklar ve öğrencilerimiz Siirt’imizi güzel bir gelecek ile temsil edelerler.” Dedi.

Törende konuşmaların ardından, 3. sınıftan 12 . ci sınıfa kadar öğrenim gören ve dereceye giren öğrencilere ödülleri öğretmenleri tarafından verilirken, Selim Erkovan Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, Milli Eğitim Müdürü Deniz Edipte öğrencileri dereceye giren okulların müdürlerine hediyelerini verdi.

Program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. geçen ay il geneli düzenlenen ve yaklaşık 35bin öğrencimizin katıldığı izleme sınavınında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Her kademede yaklaşık 3 bin öğrenci arasından ilk üç dereceyi alan öğrenciler aileleri ve öğretmenleri ile törene katıldı. Törende dereceye giren öğrencilere okul  öğretmenleri hediyelerini verdi . Vali yardımcısı selim erkovan şube müdürlerine ödüllerini takdim etti. Il milli eğitim müdürü deniz edip okul  öğretmenlerine hediyelerini takdim etti.

Paylaş

Comments are closed.