son dakika

BAKAN KASAPOĞLUNDAN MÜJDELİ HABER ATATÜRK STADYUMU YENİLENİYOR

Ocak 14, 2021 | by kanal56
BAKAN KASAPOĞLUNDAN MÜJDELİ HABER  ATATÜRK STADYUMU YENİLENİYOR
Güncel
0

Temas ve incelemelerde bulunmak üzere Siirt’e gelen  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ilimizde yapacakları yatırımlara ilişkin müjdeleri verdi. En büyük müjde Siirt Atatürk Stadyumunun yenileceği müjdesi oldu.

Milletvekili Osman Ören ve beraberindeki heyetle birlikte ilimizde spor alanında ihtiyaç duyulan yatırımlar ve çalışmalar hakkında Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaçtan bilgi alan ve değerlendirmeler yapan Bakan Kasapoğlu daha sonra AK Parti İl Başkanlığı binasına geçti. Burada partililere hitap eden Bakan Kasapoğlu yürüyerek Halk Eğitim Merkezine geçti. Bakan Kasapoğlu yağan yağmura rağmen  yol boyunca vatandaşlarla sohbet etti ve hatırlarını sordu. Bakan Kasapoğlu vatandaş ve esnaflara kitap ve forma dağıttı

 

Yatırımların açıklandığı Halk Eğitim Merkezindeki toplantı milletvekili Osman Örenin konuşmasıyla başladı. Siirt’in Türkiye’nin en genç nüfusa sahip ilk üç ili arasında yer aldığını belirten Ören  “Siirt’in bu yatırımlara gerçekten acil ihtiyacı vardır. Hamdolsun şimdi yatırımlar, Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaşmaya başladı. Bunları takdirle karşılıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın önderliğin de bu hizmetlerinizle örnek olacak hizmetler ortaya çıkıyor. Siirt müjdelerinizi bekliyor. Haber vereceğiniz müjdeler için ilimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. “

Siirtin çok önemli bir özelliğinin bulunduğunu ve bunun Siirtin fabrikası olduğunu Bakan Ören daha sonra Siirtte yetişmiş ünlü sporcuları örnek olarak verdi.

Bu güne kadar karayollarından alt yapı ve üst yapıya enerjiye kadar bir çok alanda Siirtte  çok büyük yatırımlar yapıldığını belirten Vali Osman Hacıbektaşoğlu 2021 yılının b u yatırımların çok daha fazla artacağı bir yıl olmasını beklediklerini söyledi.

106 bini öğrenci olmak üzere bütün vatandaşları sporla buluşturmayı hedeflediklerini belirten Hacıbektaşoğlu “ Çocuklarımız Afet evler Mahallesinde voleybol sahası yaptılar.  Forma buldular top buldular, takım oluşturdular.İşte bütün gençlerimiz böyledir.En büyük gücümüz genç nüfusumuzdur. İl merkezinde 20 mahallede bütün ilçe merkezleri ve beldelerle köylerimizde bu  öğrencilerimizi ve spor yapabilecek bütün vatandaşlarımızı sporla buluşturacağız.”  Dedi.

Bakan Dr.Kasapoğlu Siirt’in İbrahim Hakkı Hz ve Veysel Karani Hzlerinin memleketi olan bir il olduğunu belirterek burada olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Terör olaylarına da değinen Bakan Kasapoğlu, Dicle ve Fırat’ın kuzularını çakallara kaptırmayacaklarını ifade eden öğrenci yurdu kapasitesini 18 yılda 180 binden 70 bine çıkardıklarını belirtti.

Daha sonra  ilimizde yapacakları yatırımlar hakkında bilgi veren Bakan Kasapoğlu “Valilikteki toplantımızda, şehir stadyumunun yenilenmesine, gençlik merkezi olmayan ilçelerimizde beldelerimizde gençlik merkezleri inşa etme kararı aldık. Hayırlı olsun.Spor Salonları inşa etme kararı aldık Hayırlı ve uğurlu olsun. Bu tesisler içlerindeki insanlarla daha anlamılıdırlar.Yeterki siz kullanın, bizler her dami yanınızdayız yanını zda olmaya devam edeceğiz. “ dedi.

Bakan Kapapoğlu ilde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yanında olduklarını ve bunlara destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Tören ilçelerde yapılacak yatırımların yapılacağı ilçe belediye başkanlarının sahneye davet edilmesi ve hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.

Bakan Kasapoğlu daha sonra Siirt İl Özel İdarespor tesislerinde inceleme yaptıktan sonra Tillo ilçesine gitti. Son olarak  Veysel Karanı beldesini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu ilimizden ayrıldı.

 

 

 

Paylaş

Comments are closed.