reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

AZMİN ELİNDEN HİÇ BİR ŞEY KURTULAMAZ

Son Güncelleme :

27 Haziran 2015 - 14:34

/ 122 views kez okundu.
reklam
AZMİN ELİNDEN HİÇ BİR ŞEY KURTULAMAZ
reklam

Kurtalan Devlet Hastanesi’nde santral ve anons memuru olarak görev yapan Sohbet Işık, başarısı ve neşesi ile hastanenin göz bebeği oldu. Şu anda açık öğretim fakültesine devam eden  29 yaşındaki Işık,  azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirtiyor.

Aslen Ağrılı  olduklarını ancak ailesinin  İstanbul’da yaşadığını belirten Işık, 22 yaşına kadar evden dışarı çıkmadığını ifade etti. Işık; “22 yaşıma kadar adeta  evden dışarı çıkmadım. Ailem istemiyordu. İstanbul’un kalabalığı ve zorlukları malum. Daha sonra Kur’an-ı Kerim kursuna gitmeye başladım. Burada arkadaşlarımın da yardımıyla kabartma harflerle yani Brail Alfabesi ile okuma yazmayı öğrendim. Açık öğretime devam etmeye başladım. Şu anda açık öğretim fakültesine devam ediyorum. Engelliler sınavına girdim. Siirt’e atandım. Yaklaşık üç yıldan beri  Kurtalan Devlet Hastanesi’nde görev yapıyorum. Tek başıma evime gidip gelebiliyorum. Yaşantımı sürdürebiliyorum.  Arkadaşlarımdan ve amirlerimden çok memnunum.” dedi.

Engellilerin kendisini örnek almalarını ve üretken olmalarını isteyen Işık; “Engellilerin bir köşeye oturup çekilmelerini istemiyorum. Bir köşeye çekilip ben bir şeye yaramıyorum düşüncesinden kurtulmaları gerekiyor. İlk önce bunu kendilerinin kabullenmeleri gerekiyor. Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Ben azmettim çabaladım. Hiç görmeyen bir insan olarak azmettim, biraz hırs ve çalışmayla bu aşamaya geldim. Ben çok azmettim, çok çalıştım. Hiç bir zaman başaramam demedim. İnsan inandıktan sonra her şeyi başaracaktır. Şu anda çalışıyorum ve tek başıma yaşantımı sürdürüyorum.”dedi.

Işık hayatta yapmaktan  en çok mutluluk duyduğu şeyin Brail Alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okumak olduğunu söyledi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.