son dakika

ATABAĞI BELDESİNİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACI GİDERİLDİ

Aralık 11, 2019 | by kanal56
ATABAĞI BELDESİNİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACI GİDERİLDİ
Güncel
0

Siirt’in en büyük beldelerinden birisi olan Atabağı Beldesinin önemli ve hayati bir sorunu giderildi. Belediye Başkanı Tayyar Lalenin girişimleri sonucu beldeye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından modern bir itfaiye aracı tahsis edildi.

Belediye Başkanı Lale, Milletvekili Osman Ören, AK Parti il Başkanı Av.Ekrem Olgaç ve diğer belediye başkanları ile birlikte  ilçe  ve beldelerin sorunlarını aktarmak ve çözüme kavuşturmak amacıyla Ankara da bir dizi görüşme gerçekleştirdiklerini  ve bu görüşmelerin olumlu sonuçlarını almaya başladıklarını belirtti.

Baykan ilçesine bağlı beldenin bir itfaiye aracına ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Lale “Yaptığımız bu görüşmelerin olumlu sonuçları almaya başladık. Beldemizin önemli sorunlarından bir tanesi de itfaiye aracı eksikliğiydi. 2012 yılında kendi imkanlarımızla satın aldığımız bir itfaiye aracımız yetersizdi ve sık sık arızalanıyordu. Allah göstermesin bir yangında Kurtalan ve Baykan belediyelerinden yardım istiyorduk. Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli bizim bu önemli sorunumuzun giderilmesine vesile oldu.Belediyemize  modern bir itfaiye aracı tahsis etti.Kendilerine beldemiz adına teşekkür ediyorum.Beldemizde yaşanan sorunları çözme kararlılığındayız.Bu amaçla çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz.” Dedi.

Başkan Lale, ayrıca desteklerinden Milletvekili Osman Ören ve İl Başkanı Av.Ekrem Olgaç’a teşekkür etti.

Paylaş

Comments are closed.