son dakika

ASRİAD SİİRT ŞUBE BAŞKANI DOĞRUSEVER ÜRÜNLERİMİZDEN KATMA DEĞER ELDE ETMENİN ZAMANI GELDİ

Ekim 22, 2021 | by kanal56
ASRİAD SİİRT ŞUBE BAŞKANI DOĞRUSEVER  ÜRÜNLERİMİZDEN KATMA DEĞER ELDE ETMENİN ZAMANI GELDİ
Güncel
0

Siirt’in kendine özgü çok değerli bir çok ürününün olmasına karşın bunlardan yeteri kadar  gelir elde edilemediği belirtiliyor.

Kısa adı ASRİAD olan Asrın İş Adamları Derneği Siirt Şube Başkanı Zafer Doğrusever yaptığı açıklamada; bir çok üründe rekoltemizin arttığını belirterek, artık bunlardan katma değer elde etmenin zamanın geldiğini söyledi.

Siirt’in fıstık, bal ve nar başta olmak  üzere birbirinden çok değerli ürünleri olduğunu belirten Doğrusever “Siirt’in kendine özgü onlarca ürünü var. Hemen hepsi kaliteli ve lezzetli ürünler. Ancak genel olarak baktığımızda, bu ürünleri yeteri kadar değerlendiremiyoruz. Ürünlerimizi işlemeden satışa sunuyoruz. Bu da doğal olarak gelir kaybına yol açıyor. Bunun başlıca nedeni şimdiye kadar  yeterli  rekolte olmayışıydı. Ancak son yıllarda fıstık ve baldan nara kadar bütün ürünlerde rekolte artışı var. Artık bu ürünleri işleyerek katma değer elde etmenin zamanı geldi. Fıstığımızı, balımızı, narımızı  ve diğer ürünlerimizi işleyerek satışa sunabiliriz. Biz dernek olarak bu tür çalışmaların yapılması gerektiğine inanıyoruz. Kendi üyelerimizi de bu konuda yatırım yapmaları konusunda teşvik ediyoruz.”  Dedi.

Doğrusever Üniversite, DİKA ve ilgili diğer kurumların neler yapılabileceği konusunda AR-GE araştırmaları  yaparak yatırım yapmak isteyen iş adamlarına yardımcı olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.