son dakika

AKSÖĞÜT KÖYÜNDE İLGİNÇ BİR   DURUM 726 KİŞİDEN 725 NİN SOYADI AYNI

Ocak 13, 2021 | by kanal56
AKSÖĞÜT KÖYÜNDE İLGİNÇ BİR   DURUM  726 KİŞİDEN 725 NİN SOYADI AYNI
Güncel
0

725 NÜFUSLU KÖYDE HEPSİ AYNI SOYADI TAŞIRKEN TEK KÖY İMAMI SOYADI DEĞİŞİK

Kurtalan ilçesine bağlı Aksöğüt Köyünde ilginç bir durum yaşanıyor. 93 evde 726 kişinin yaşamını sürdürdüğü  Aksöğüt köyü ile bağlı mezrada  imam hariç herkesin soyadı Yeşilyurt.

Köy ve mezrada yaşayanların  hepsinin  akraba  olması nedeniyle aynı soyadı taşıdıklarını belirten Köy Muhtarı Emrullah Yeşilyurt bir  tek köy  dışından gelen imamın soyadının değişik olduğunu  söyledi

Köy ve mezrada  93 tane hane de  725 vatandaşın yaşamını sürdürdüğün belirten Muhtar Yeşilyurt “ Hepimizin soy ismi  Yeşilyurttur. Bunun nedeni  hepimizin  akraba olmasıdır. Aramızda  yabancı kişiler yok. Mezrada durum aynı. Onlarda bizim akrabamızdırlar.Onlarında soyadları Yeşilyurttur. Aramızda bir tek köy dışından gelen  imamımızın  soyadı  değişiktir. O da 25 senedir  bizde imamlık yapıyor.Bizden biri oldu. “ dedi.

Muhtar Yeşilyurt köyde aynı ismi taşıyanların bulunduğunu belirterek bunun zaman zaman ufak karışıklıklara yol açtığını, ancak bunların kolayca çözümlendiğini ifade etti.

Muhtar Yeşilyurt “Aynı isim ve soyadını taşıyan birden çok kişi olabiliyor.Aynı isim ve soyadının taşınması nedeniyle zaman zaman ufak tefek karışıklıklar yaşanabiliyor. Ancak hepimiz akraba olduğumuz için kolayca çözümleyebiliyoruz. Şimdiye kadar  önemli hiçbir sorun da yaşanmadı.”

Paylaş

Comments are closed.