reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

Ak Parti’den Aday Tanıtımı

Prof.Dr Aktay Bütün Vesayetleri Kaldırdık

Son Güncelleme :

25 Nisan 2015 - 13:29

/ 114 views kez okundu.
reklam
Ak Parti’den Aday Tanıtımı
reklam

Adalet ve Kalkınma Partisi Siirt il başkanlığı 7 haziranda yapılacak olan milletvekili seçimlerinde ki adaylarını basına tanıttı.

            İl başkanı F.Özgür Çalapkulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda adaylar seçim dönemi çalışmaları ve ülkemizin gündemindeki konular ele alındı. Toplantıda konuşan il başkanı Çalapkulu adaylarının herkes tarafından bilindiğini belirterek, bu toplantının daha çok seçim çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlendiğini söyledi. Çalapkulu” Adaylarımız zaten halkımız tarafından çok iyi bilinen insanlar. Bu gün seçim çalışmaları hakkında bilgi verecek ve sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağız. Seçim çalışmalarına büyük bir hızla start verdik. Demokratik ortamda bir seçim dönemi geçirmemizi diliyorum.” Dedi.

  Toplantıda konuşan birinci sıra adayı ve Genel Başkan yardımcısı Prof. Dr Yasin Aktay ülkemizin son yıllarda geçirdiği değişimi ve ilimiz deki bazı çalışmalar hakkında bilgi verdi. AK Partinin iktidara geldiği dönemde vatandaşların % 32 sinin günlük 4 doların altında bir gelirle yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldığını kendilerinin yaptıkları çalışmalarla bu oranın % 2 nin altına düşmüş olmasına rağmen bunun bile kendilerini rahatsız ettiğini belirtti.

          Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Aktay, siyaseti bir hizmet aracı olarak gördüklerini belirterek “Biz siyaseti bir hizmet aracı olarak görüyoruz. Diğer partiler siyasete ideolojik olarak yaklaşabilirler. Ancak AK Parti iktidarında milletvekilleri halkın hizmetindedirler.Biz halkın iradesine saygılıyız. Başkaları halk kendilerine oy vermediği zaman makarna ve kömüre satıldı derler. Biz böyle bahaneler üretmez nerede hata yaptığımızı araştırırız.Birilerinin bol bol vaatlerde bulunması onların iktidara gelmeye niyetlerinin olmadığını gösteriyor.Biz iktidara geleceğimizi biliyor ve ona göre gerçekleştirebileceğimiz vaatlerde bulunuyoruz.Yeni Türkiye diyor ve sözleşmemizi ortaya koyuyoruz.” Dedi.

            Genel Başkan Yardımcısı olmasının kendisine daha geniş çalışma imkanı verdiğini belirten Prof.Dr.Aktay bunun aynı zamanda daha yüksek bir beklentiye yol açtığını ifade ederek kendisinin daha güçlü bir şekilde çalışabilmesi içinde partisinin üç adayının da seçilmesi gerektiğini ifade etti.

            Birkaç günden beri halkın arasında çalışma yaptıklarını ifade eden Prof.Dr.Aktay halkın kendilerine büyük bir ilgi ve teveccüh gösterdiğini bununda memnuniyet verici olduğunu belirtti.

           İktidarları döneminde sürekli vesayetlere karşı bir mücadele yürüttüklerini belirten bürokrasiden yargıya kadar bir çok alanda başarılı olduklarını sözlerine ekledi.

            Prof.Dr.Aktay daha sonra basın mensuplarına kitaplarından bazıları takdim etti.

,s

 CDa-mYgW0AAhJSA CDa-kIJWMAAN8nk

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.