reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

AK PARTİ YENİ DÖNEMDE SİİRT’TE UYGULAYACAĞI PROJELERİ TANITTI

AK PARTİ YENİ DÖNEMDE SİİRT’TE UYGULAYACAĞI PROJELERİ TANITTI

Son Güncelleme :

09 Ekim 2015 - 16:10

/ 111 views kez okundu.
reklam
AK PARTİ YENİ DÖNEMDE SİİRT’TE UYGULAYACAĞI PROJELERİ TANITTI
reklam

Siirt Milletvekili aday tanıtımının yapıldığı ve Siirt Seçim Beyannamesinin sunulduğu toplantıda, Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, yeni dönemde uygulayacakları projeleri tanıtarak istihdama yönelik mega projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

 Ak Parti Siirt İl Başkanlığınca organize edilen proje tanıtım toplantısında konuşan Aktay, İpek Halı Projesini hayata geçirdiklerini, diğer projeleri de bu yılın sonuna kadar uygulamaya geçireceklerini kaydetti.

 Kültür Merkezinde düzenlenen programa teşkilat ve halk büyük ilgi gösterdi. Saatler öncesinden salonu hınca hınç dolduran partililer büyük heyecan yaşadı. Milletvekilleri adayları yoğun ilgiden sahneye çıkmakta zorluk yaşadı.

 Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde partisinden aday gösterilen Yasin Aktay, Fevzi Sevgili ve Lokman Özcan’a başarı dileyerek, “Siirt’in kaderine etki edecek bu toplantıda sizlerle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yapılacak seçimlerin ardından Siirt’in en büyük sorunu olan istihdam sorununu çözmek için 10.000 kişiye iş imkanı sağlayacak çalışmalara başlayacağız. Siirt Devlet Hastanesine Anjiyo sistemi kurduk. 1-2 ay süre içinde By-Pass ameliyatı da yapılacak. Biz birilerinin yaptığı gibi blok siyaseti, terör siyaseti veya hayır siyaseti yapmıyoruz, bütün Siirt’e hizmet edeceğiz.” dedi.

Toplantıda ikinci konuşmayı Ak Parti üçüncü sıra adayı Lokman Özcan yaptı. Davetlileri Türkçe, Kürtçe ve Arapça selamlayarak başlayan Özcan, Yiğidi düştüğü yerden kaldırmayı bilen Siirt’in yiğit insanlarına selam söyleyerek, İbrahim’in ateşine su taşıyarak tarafını tutanları takip ettiklerini söyledi. Bölgede Ak Partiye karşı hain saldırılar olduğunu ifade ederek, bu hain saldırılara karşı sağlam bir duruşa ihtiyaç olduğunu ve 1 Kasım’da tek başlarına iktidar olacaklarını söyleyen Özcan’a gençler “Pervari’nin yiğidi, Lokman Özcan” sloganlarıyla eşlik ettiler.

 Ak Parti ikinci sıra adayı Fevzi Sevgili ise bölgede huzura ihtiyaç olduğunu belirterek, “Siirt bizim sevdamızdır. Sevdamızın temelinde Siirt’e hizmet vardır. Herkesin hataları olur ama önemli olan nihayetinde doğruyu bulmaktır. Biz zor görevler için milletvekilliğine talip olduk. Sizlerin desteğine talibiz.” diye konuştu.Babasının Siirt’te milletvekili yaptığı dönemden beri siyasetle içiçe olduğunu ve bir dönemden sonra milletvekili olmak için gösterdiği çabanın herkesin malumu olduğunu söyleyen Sevgili, bu esnada kalp kırmışsa, birilerini incitmişse bundan dolayı herkesten helallik dilediğini ve önümüzde yepyeni bir sayfa olduğunu, yepyeni bir aşama olduğunu ifade etti. Bu yeni dönemde hep birlikte Türkiye’nin barışı, birlik ve beraberliği için elbirliğiyle çalışacaklarını söyledi. İnsanların ancak kardeş olduğunu ve kardeşlerin arasında barış yapmayı emreden Hucurat suresini de okuyan Sevgili’nin sözleri gençler tarafından sıkça “Kurtalan’ın vekili, Fevzi Sevgili” sloganlarıyla keslidi.

 AK Parti’nin Dış İlişkiler Genel Başkanlığını yapan ve Siirtlilerin Türkiye ve dünyadaki sesiolan Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay ise, konuşmasına partisinin seçim beyannamesi üzerinde uzun bir değerlendirme yaparak başladı. AK Parti iktidarları döneminde her alanda büyük kazanımlar elde edildiğini kaydeden Aktay, her türlü ayrımcılığı, asimilasyonu, inkarı ve millete efendilik taslamayı reddettiklerini ifade etti.Siyasetlerinin özünün “devleti yaşatabilmek için önce insanı yaşatmak” olduğunu ifade eden Aktay, “Demokrasinin en güzel tarafıhalkın siyasetçiyi denetleyebiliyor, değerlendirebiliyor olması, beğenmediğini de gönderebiliyor olmasıdır. İktidarımız döneminde insanı olduğu gibi kabul edip ona hizmet etmeyi esas aldık. İnsanların diline, dinine, ırkına, sınıfına bakmadan herkese insan onuruna yaraşır bir biçimde davrandık, bu yüzden de insanımızın takdirini fazlasıyla aldık, her seçimde oylarımızı artırarak 10 seçim arka arkaya oylarımızı artırarak iktidarda kaldık” dedi. 1 Kasım seçiminin kendileri için halkın tuttuğu önemli bir ayna olduğunu, halkın önemli bir mesajını aldıklarını, bir türbütünleme sınavı gibi olduğunu kaydeden Yasin Aktay, “Elbette bazı hatalarımız olmuş, o yüzden tek başımıza iktidar olma imkanını halk bir süre askıya almış oldu, halk öyle diyorsa başüstüne. Bu hatalarımızdan ders çıkarıp, özeleştirilerimizi yapmak ödevimiz. İnanıyorum ki bu bütünlemeyi sayenizde geçeceğiz.” diye konuştu.

 İDEOLOJİK SİYASET DEĞİL, HİZMET SİYASETİ

Aktay, birileri gibi ideolojik bir siyaset yapmadıklarını, hatta insanı yaşatma ve insan onuruna yaptıkları vurguyu siyasete bir geri dönülmez seviye olarak kazandırdıklarını söyleyerek, “bu sayede bugün CHP bile siyasette o seviyeden geride kalmamak zorunda hissediyor kendisini. Böylece CHP’ye de demokrasi demeyi, halkın iradesine vurgu yapmayı öğrettiklerini kaydetti. Aktay sözlerini “CHP son iki seçimdir hiç laiklik vurgusu yapmadan, cumhuriyet elden gidiyor demeden, kendisi de hizmet söylemine vurgu yapıyor. Biz yine ideolojiye sapmadan herkese, sadece insan olma vasfı dolayısıyla, bizim inancımızı, rengimizi, dilimizi taşımıyorsa da hizmet diyoruz. Biz bize oy vermiyorsa bile hiç kimseyi kendimize düşman görmüyor, en fazla rakip görüyoruz ve bize oy vermeyenlere bile hizmet ediyoruz. Bizi öldürmeye gelen bizde dirilir. O yüzden bize oy vermeyenlere de kızmıyor, onlar bizden nefret etse bile biz onların bizi sadece bilmediklerini, anlamadıklarını düşünüyoruz, o halde anlatacağız. Biz kendi ideolojimizi hiç kimseye empoze etmiyoruz. Bizim bir inancımız ve ideolojimiz varsa o bizedir. Siyasette biz sadece hizmet diyoruz ve gururla Türkiye’ye takdim ettiğimiz hizmetin dışında bir de Siirt’e, Siirtlilere özel hizmet listemizi gururla takdim ediyoruz” diye devam ettirdi.

 İSTİHDAMDA YASİN AKTAY FARKI

Konuşmasının ikinci bölümünde uzun zamandır üzerinde çalıştıkları projeleri sunum eşliğinde tanıtan Siirt Milletvekili Prof. Dr.Yasin Aktay, Siirt İpek Halı Projesini hayata geçirdiklerini, ilk aşamada 1500 kişi çalışacağını ve bu sayının 3 bine kadar çıkacağını vurguladı. Yüksek teknolojiyle yapımı planlanan Pervari Barajı ve diğer projeler için, bir buçuk yıldır olağanüstü bir tür yatırım ajansı faaliyeti yürüttüğünü ifade eden Aktay, “Kredi bulunmadığı için iptal edilen Pervari Barajı projesinin lisansının yeniden çıkmasını sağladık. Bu arada yatırımcıları ikna ederek finansman konusunu da çözdük. Temel atma seviyesine geldik. İnşaallah sizlerle birlikte yakın zamanda temel atmanın sevincini hep birlikte yaşayacağız.” diye konuştu.

 SIRADA GÜNEŞ SANTRALİ VE PANEL FABRİKASI PROJESİ VAR!

Dünyanın en büyük Güneş Enerjisi Santrali, Güneş Paneli ve İnvertör fabrikasını Siirt’te kuracaklarını kaydeden Aktay, söz konusu projeyi Enerji Bakanlığı yetkilileri ile, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da anlattığını ve hepsinin de desteklerini aldığını belirtti.

 Toplam 2.5 GWp kapasiteli Güneş Enerjisi Santralinin Siirt ile birlikte Batman, Mardin ve Bismil’de kurulacağını vurgulayan Yasin Aktay, şöyle konuştu: “Bu devasa projenin maliyeti 5.7 milyar dolardır.  Sosyal Destek dahil 8.500 kişiye istihdam sağlayacaktır. Bölgemizi ihya edecek bu proje konusunda hemBaşbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu hem deCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve yakın ilgisini sağladık. Sağ olsunlar yakın ilgi gösterdiler, her konuda destekleyeceklerini ifade ettiler. Güneş Paneli ve İnvertör fabrikasını Siirt Organize Sanayi Bölgesinde kuracağız. Güneş Enerjisi Santralini ise Siirt, Batman, Mardin ve Bismil’de kuracağız. Bu proje başlı başına ilimizin istihdam sorununa çözüm getirecek seviyededir.”

 Toplantının son bölümünde Siirt’te uygulanacak diğer önemli projeleri de anlatanAktay, Siirt’te yeni bir döneme girdiklerini vurguladı.

 Konuşmaların ardından milletvekili adayları, belediye başkanları ve teşkilat mensupları vatandaşları hep birlikte selamlayarak, birlik mesajları verdi.

 Programın başında olduğu gibi Milletvekili Yasin Aktay, gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışan gençler, fırsat buldukça da sorunlarını aktardı. Yasin Aktay’ın Siirtlilerin gururu ve sesi olduğunu haykıran Ak Partili gençler, açıklanan projelerin kendilerini heyecanlandırdığını ve geleceğe dair ümitlendiklerini ifade ettiler.

 Kültür Merkezindeki programın ardından Ak Parti Teşkilatı topluca çarşı esnafını ziyaret ettikten sonra Seçim lokaline geçti.

11209565_930844616976159_2241270055188359012_n 12074830_930849303642357_4566746060070303702_n 12112476_930844196976201_9169985646396701073_n

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.