reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

AK PARTİ HEYETİ SİİRT’TE

Son Güncelleme :

04 Eylül 2015 - 17:49

/ 164 views kez okundu.
reklam
AK PARTİ HEYETİ SİİRT’TE
reklam

AK Parti Genel Başkanlığınca görevlendirilen bir heyet Siirtte temas ve incelemelerde bulundu. Çorum eski milletvekili ve 6 cı bölge koordinatörü Murat Yılıdır başkanlığında 7 milletvekilinden oluşanVali Mustafa Tutulmaz ve güvenlik güçleri ile görüştükten sonra parti binasında bir toplantı düzenlediler Belediye başkanları ve ilçe teşkilat başkanlarının katıldığı toplantının basına açık bölümünde konuşan İl başkanı Fuat Özgür Çalapkulu”Heyet mevcut yaşanan güncel olaylarla ilgili hem teşkilatımızın hem sivil toplum kuruluşlarının ve hem de bürokrasinin görüşlerini almak üzere aramızda bulunuyorlar. Bölgeyi kapsayan bu çalışmada şu anda yaşanan sıkıntı verici olayların önlenmesi için alınacak önlemler konusunda bir vizyon çalışması olacaktır.” dedi.
Daha sonra konuşan bölge koordinatörü Murat Yıldırım bölge genelinde iki ekip halinde çalışma yaptıklarını ve bu temaslarının sonucunda izlenimlerini hazırlayacakları bir raporla başbakana sunacaklarını söyledi. Bölgeyi tanıyan sinaıi ticari konularında tecrübesi olan kişilerden oluşan heyetin Siirt’e de iki grup halinde çalıştığını belirterek “Bu mesele bu günün meselesi değildir. Yaklaşık 30 40 yıldır bu bölgede sıkıntılar acılar var. Zaman zaman çok sıkıntılı anlar yaşandı.Sayın cumhurbaşkanının ben bu bölgenin huzura kavuşması baldıran zehiri de içerim diyerek başlattığı bu çözüm sürecinde karşı taraf çözüm sürecini baltaladı.Çözüm süreci tek cümle ile terör örgütünün silahı bırakmasıdır.” dedi.

Daha sonra son günlerde yaşanan olaylara değinen Yıldırım dağdakiler elbise değiştirerek şehre indiler dedi. Toplantıda Ardahan Milletvekili  Orhan Atalayda çözüm sürecinde örgütün iyi niyetli olmadığını söyledi.7 Haziranda HDP barajın altında kalsaydı kendisi değil herkesin keşke barajı aşsaydı da bu olaylar olmasaydı diye düşüneceklerini belirterek, bu olayları nasıl yorumlayacağı konusunda sıkıntı çektiklerini söyledi. Ana dilde eğitim dahi beklenen her adım atılması halinde bile örgütün silah bırakmayacağını iddia etti.

IMG-20150904-WA0005

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.