reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNE ALINAN ARAÇLAR BASINA TANITILDI

Son Güncelleme :

01 Eylül 2015 - 20:06

/ 131 views kez okundu.
reklam
AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNE ALINAN ARAÇLAR BASINA TANITILDI
reklam

Siirt’te Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ( AFAD ) alınan 2 araç Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla valilik önünde basına tanıtıldı.
AFAD İl Müdürü Ahmet Yıldız, yaptığı açıklamada, İl Müdürlüğünün olası afet ve acil durumlara etkin, hızlı ve zamanında müdahalesi için araç ve ekipman olarak güçlendirilmesi kapsamında Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın destek ve katkıları ile ilgili mevzuat gereği her yıl il özel idaresi bütçesinin %1 oranında ayrılan ödeneğin müdürlüğe tahsis edilmesi ile iki adet 4×4 araç Devlet Malzeme ofisinden alındığını, Araçlardan birinin Arama Kurtarma Aracı olarak modifiye ettirilerek arama kurtarma ekipmanları ile donanımın sağlandığını, diğer aracın yönetim hizmetlerinde kullanılmaya uygun olarak modifiye ettirilerek hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.
AFAD İl Müdürü Ahmet Yıldız, iki aracın dışında Müdahale Daire Başkanlığınca 81 ilimiz için tam donanımlı Mercedes marka Kentsel Arama Kurtarma aracının 10 gün içerisinde teslim edileceğini, Yönetim Hizmetleri Daire başkanlığınca sınırlı sayıda makam aracı olarak düşünülen 4×4 aracında ilimize tahsis edildiğini ve 15 gün içesinde ilimize gönderileceğini ifade etti.
Araç tanıtım programına katılan Vali Mustafa Tutulmaz ise, Afete ve acil durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmak zorunda olduklarını ifade eden Vali Tutulmaz, arama-kurtarma ekibinin 24 saat, göreve hazır bir şekilde beklediğini belirterek “İnşallah ekibimize hiçbir zaman görev düşmez düşüncesindeyiz. Çünkü büyük felaketler, deprem ve yangınlara müdahale ediyorlar. Umarım bu felaketler ilimizde ve ülkemizde yaşanmaz” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Mustafa Tutulmaz araçların anahtarlarını AFAD İl Müdürü Ahmet Yıldız’a teslim ederek, araçlardan birine binerek test sürüşü yapt

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.