son dakika

57 Cİ KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANIYOR

Nisan 6, 2021 | by kanal56
57 Cİ KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANIYOR
Güncel
0

57.ci Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklere kutlanıyor.Kutlamalar kapsamında Vali Osman Hacıbektaşoğlu ziyaret edildi. En çok kitap okuyanlar ödüllendirildi ve çocuklara yönelik bir masal dinletisi gerçekleştirildi.
Vali Osman Hacıbektaşoğlu, 57. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, Kütüphane Müdürü Yavuz Demirkaya ile kütüphane çalışanlarından oluşan heyeti kabul etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın ziyarette hafta içerisinde yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, kütüphane personellerinin Kütüphane Haftasını kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.
Kütüphane etkinlikleri kapsamında, en çok kitap okuyan Meryem Turay, Adem Mamiş ve Barış Taş adlı öğrencilere çeşitli hediyeler veren Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.
Ziyaret, hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.
İkinci tören Kültür Müdürü Alaattin Aydın, Kütüphane Müdürü Yavuz Demirkaya ile yardımcısı Ayşegül Çayır ve diğer yetkililerin Siirt Belediyesine bağlı Kadın Yaşam Merkezindeki kütüphane ziyaret edilerek gerçekleştirildi.
Son tören 23 Nisan Çocuk Kütüphanesinde düzenlendi.Buradaki törende Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Erhan Akın bir masal anlatımı ile “Masalla Gerçekleştir” konulu bir söyleşi yaptı.
Kültür ve Turizm Müdürü Alaattin Aydın yaptığı açıklamada kitap okumanın ve kütüphanelerin önemine değinerek. Herkesi, kitapların o büyülü v e bilgi dolu dünyasında yer almak üzere kitap okumaya davet etti.

Paylaş

Comments are closed.