son dakika

5 ÇOCUKLU AİLE ÖLÜMDEN DÖNDÜ!

Aralık 1, 2018 | by kanal56
5 ÇOCUKLU AİLE ÖLÜMDEN DÖNDÜ!
Güncel
0

Siirt’te etkili olan yağmur yağışı  bir evin çökmesine neden oldu. Sakarya Mahallesi 503 . sokakta bir evin bir bölümü aşırı yağışlardan dolayı, aile bireyleri  içindeyken çöktü.Çarşıda iken haberi aldığını söyleyen ev sahibi engelli Ömer Aldemir ,olayı duyduğu anda şoke olduğunu ve kısa bir baygınlık geçirdiğini belirtti.

Kış ortasında evsiz barksız kalan ve evli 5 çocuk  sahibi Ömer Aldemir, olayı anlatırken göz yaşlarına hakim olamadı. Üç çocuğunun öğrenim gördüğünü belirten Aldemir, kalıcı bir iş bulamadığını zaman zaman bir çorbacıda bulaşık yıkamanın dışında  tek geçim kaynaklarının almış olduğu engelli maaşı olduğunu belirtti.

Bütün eşyalarının enkazın altında kaldığını belirten evin hanımı Vasfiye Aldemir ,bodrumda iken evin bir bölümünün çöktüğünü ve çocuklarının da kendisine doğru koştuğunu gördüğünde kendisinin de şok geçirdiğini ifade etti. Anne Aldemir, “Şok geçirdim.  Evim çöktü.

Ev çöktüğünde bodrumdaydım.Sobayı yakmak için odun almak üzere bodruma inmiştim.Önce bir ses duydum, arkama dönüp baktım evim yıkılmış. Aklıma hemen çocuklarım geldi. Ne yapacağımı bilemedim? Halen  korkudan titriyorum.Bütün eşyalarımız enkazın altında kaldı. Giyecek elbisemiz bile yok . Kocam engelli maaşı alıyor. Çocuklarım okula gidiyor. Bu maaşla geçinemiyoruz. Devletten yardım bekliyoruz.” dedi.

Ailenin  çocuklarından Yasemin Aldemir  evin yıkıldığı esnada ders çalıştığını ve kendilerini zorlukla kurtardıklarını söyledi. Korkuyu üzerinden atamadığını belirten Aldemir  “Ders çalışırken olay oldu . Çok yağmur yağıyordu o an zaten ağlayarak kaçtım.Yetkililerden sıcak bir yuva istiyorum huzurlu  güvenli bir şekilde kala bileceğimiz bir ortamımız olsun istiyorum.” dedi.

Evin diğer çocuğu Bahattin Aldemir de, annesi ve kardeşleriyle birlikte kendisinin de çok korktuğunu belirtti.

Ailenin akrabası Murat Aldemirde  ev sahibi Ömer Aldemir’in engelli olduğunu ve evlerinin yıkılma tehlikesi nedeniyle daha önce  TOKİ konutları için başvurduğunu, ancak konut çıkmadığını belirterek, aileye yardım elinin uzatılmasını istedi.

Aldemir “Olayı duyunca kendisi ve ailesi de şok geçirdi halende olayı atlatmış değiller. Çünkü bu gördüğünüz enkazın altından çıkarıldılar. Allah korudu onları. Yağmur yağınca da ev yıkıldı. Bu insan engelli bir insandır, raporu var. Kaç defa  başvurduk. TOKİ’den ev  çıkmıyor. Bu adamın hiçbir şeyi yok babasından kalan bu ev vardı, oda yıkıldı. Yetkililer bir an önce bu işi halletsin, bu insanın kalacak yeri yok. Üzerinde kayıtlı hiçbir şeyi yok, sigortası yok, kayıtlı evi, malı, mülkü yok. Kayıtlarda da belli zaten.” şeklinde konuştu.

Paylaş

Comments are closed.