son dakika

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Ekim 19, 2020 | by kanal56
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
Güncel
0

19 Ekim Muhtarlar Günü ilimizde kutlandı.

Cumhuriyet Meydanın da gerçekleştirilen çelenk sunma törene, sınırlı sayıda merkez ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları ile bazı kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Buradaki program, Eğlence Köyü Muhtarı Abdüsselam Olgaç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile sona erdi.

MUHTARLARDAN, VALİ HACIBEKTAŞOĞLUNA ZİYARET

Çelenk sunma töreninin ardından Köy ve Mahalle muhtarlarından oluşan bir heyet, Vali/Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nu Valilik makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Hacıbektaşoğlu, “Devlet ile vatandaşlar arasında köprü görevi gören ve Demokrasimizin temel taşı olan tüm Muhtarlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Muhtarlar gününü kutlayan Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt’te huzur ve güven iklimi ile birlikte hizmetlerin ve yatırımların artarak devam edeceğini belirterek, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Muhtarların yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Görevi başında bu millete hizmet için yaşamlarını yitiren tüm muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, kıymetli muhtarlarımızın ’19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık, afiyet ve huzur dolu günler temenni ediyorum.” diye konuştu.

Paylaş

Comments are closed.