reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

14 EYLÜL SİİRT’İN ŞEREF GÜNÜ, DÜZENLEN TÖRENLE KUTLANDI

14 EYLÜL SİİRT’İN ŞEREF GÜNÜ, DÜZENLEN TÖRENLE KUTLANDI

Son Güncelleme :

14 Eylül 2015 - 12:00

/ 105 views kez okundu.
reklam
14 EYLÜL SİİRT’İN ŞEREF GÜNÜ, DÜZENLEN TÖRENLE KUTLANDI
reklam

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16. Kolordu Komutanı iken, ilimize teşrifleri nedeniyle, “14 Eylül Siirt’ in Şeref günü” düzenlenen törenle kutlandı.Geçmiş yıllarda Valilik önünde kutlanan program, son günlerde ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan dolayı Cumhuriyet Meydanında çelenk sunma ve günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla kutlandı.14 Eylül Siirt Şeref günü kutlama törenleri, Cumhuriyet Meydanı’ndaki ATATÜRK anıtında çelenk sunumuyla başlayıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Vali Mustafa Tutulmaz tarafından Şeref defterini imzalamasıyla başladı.

Valilik Şeref defterini imzalayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Aziz Atatürk; Çok dilli ve çok kültürlü şehrimiz Siirt’te teşriflerinizin 99. Yıl dönümünü aynı heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Bugün için herkes bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti ile her karış toprağında dalgalanan al bayrağımızın bekasına göz diken milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan şer odaklarının ve destekçilerinin her türlü hain planlarını bertaraf edecek güçte ve kararlılıkta olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Siirtliler dün olduğu gibi, bugünde birlik ve beraberlik içinde ülkemize hizmet için gayret göstermektedir. Siirt’li hemşehrilerimizle birlikte, huzurunda saygıyla eğiliyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun.” şeklinde konuştu.

 Siirt Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Elif Çengel de günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında şunları söyledi :”Milli bayramlar ve günler, insanların bütünleşip gerçek anlamda Milletti yekvücuda getirmesinde büyük rol oynar. Tarihimiz unutulmayacak kadar değerli ve önemli olaylarla doludur. Tarihte atılan bu anlamlı adımlar, bütün gidişatı değiştirmiştir. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Samsun’da atılan adım ve 1916’da Siirt’te atılan adım, aziz vatanın kurtuluşuna vesile olacak büyük komutan ile Anadolu halklarının bütünleştiğinin yekvücut olduğunun ifadesidir. Bu yüzdendir ki “Şeref Günü” olarak anılmaya laiktir.”dedi.

Kutlama törenlerine; Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutan Vekili  Kurmay Albay Alican Erkiletlioğlu, Belediye Başkan Vekili Zekeriya Çığır, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, Vali Yardımcıları, Bahadır Yörük, Ceyhun Dilşad Taşkın, Bünyamin Kuş, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, kamu kurum müdürleri, askeri erkân, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 Siirt Şeref Günü (3) Siirt Şeref Günü (4) Siirt Şeref Günü (5) Siirt Şeref Günü (6) Siirt Şeref Günü (7)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.