reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

11 TIR’LIK ROJAVA YARDIM FİLOSU SİİRT’TEN ROJAVA’YA HAREKET ETTİ

Son Güncelleme :

25 Temmuz 2015 - 10:41

/ 253 views kez okundu.
reklam
11 TIR’LIK  ROJAVA YARDIM FİLOSU SİİRT’TEN ROJAVA’YA HAREKET ETTİ
reklam

Siirt Belediyesi öncülüğünde başlatılan “Rojava halkı için el ele” kampanyası kapsamında toplanan yardımların ilk etabı olan temel yaşam malzemesi 11 TIR’lık  yardım filosu  bu Siirt’ten Rojava’ya  hareket etti.

Siirt Belediyesi öncülüğünde siyasi parti ve 58 sivil toplum örgütünün katılımıyla başlatılan Siirt, ilçe, belde ve köylerinde  “Rojava halkı için el ele” kampanyası çerçevesinde toplanan 300 tonu aşkın temel yaşam malzemesinin 11 TIR’lık yardımını kapsayan ilk etabı bu akşam saatlerinde Rojava’ya hareket etti.

BU gün sabah saatlerinden itibaren 20 gündür başlatılan kampanya çerçevesinde Siirt belediyesi hizmet binasında bulunan Rojava yardım toplama merkezinde toplanan temel yaşam malzemelerinin TIR’lara yükleme çalışması akşam saatlerinde tamamlandı.  Yüklemesi tamamlanan TIR’lar Doğan mahallesinde bulunan Siirt Belediyesi Ulaştırma Amirliğinde bir araya gelmesi ardında, 11 TIR’dan oluşan Rojava yardım filosu Siirt Belediye Eş Başkanı Tuncer Bakırhan ve belediye meclis üyeleri tarafından uğurlandı.

11 TIR’dan oluşan Rojava Yardım filosu yarın sabah saatlerinde Suruç’ta bulunan Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu yardım merkezine ulaştırılacak.

11 TIR’lık  Rojava Yardım Filosu Siirt’te Rojava’ya Hareket Etti (4) 11 TIR’lık  Rojava Yardım Filosu Siirt’te Rojava’ya Hareket Etti (5) 11 TIR’lık Rojava Yardım Filosu  Bu Gece Yola Çıkıyor (2) 11 TIR’lık Rojava Yardım Filosu  Bu Gece Yola Çıkıyor (3) 11 TIR’lık Rojava Yardım Filosu  Bu Gece Yola Çıkıyor (6) 11 TIR’lık Rojava Yardım Filosu  Bu Gece Yola Çıkıyor (7)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.