reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

11 Parkın Toplu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Son Güncelleme :

24 Nisan 2015 - 21:42

/ 100 views kez okundu.
reklam
11 Parkın Toplu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi
reklam

Siirt Belediyesi bünyesinde  “İçinde Yeşil Olan Bir Siirt Değil, Yeşillikler İçinde Bir Siirt” projesi kapsamında bu yıl içinde yapılacak 11 parkın temeli düzenlenen toplu temel töreni atıldı.

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde   “İçinde Yeşil Olan Bir Siirt Değil, Yeşillikler İçinde Bir Siirt” sloganıyla hazırlanan proje kapsamında bu yıl içinde kenttin değişik mahallerinde bulunan 17 dönüm arazide yapılacak olan 11 parkın temeli düzenlenen toplu temel töreni Kooperatif mahallesi bulunan Mevlana İlköğretim Okulu karşısında düzenlenen toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.

Düzenlenen tören Siirt Belediye Eş Başkanları Belkiza Beştaş Epözdemir, Tuncer Bakırhan, HDP Siirt Milletvekili adayları Prof. Dr. Kadri Yıldırım, İsmail Aydın, HDP ve DBP il, ileç ve belde yöneticileri, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu, Tabip Odası Başkanı Ekrem Bilek, Baykan Noteri Ali Özel,  Belediye İş Siirt Şube Başkanı Halit Akınay, Barış anneleri, il genel ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Siirt Belediye Eş Başkanı Belkiza Beştaş Özdemir,  Üç dilli ve evliyalara diyarı Siirt ve Siirt halkının çağdaş ve modern hizmetlere layık olduğunu ifade ederek,   “Siirt geçmişte olduğu gibi günümüzde de faklı dillere, kültürlere ev sahipliği yaptı. Siirt bu zamana kadar çok zorluklar, acılar yaşadı.  Bundan sonra acıların yaşanmaması için Siirtli kadınlar olarak kalıcı barış için mücadeleye devam edeceğiz. Kentteki kadınlara ile birlikte Kültürlerin beşiği Siirt’imizi diğer illere örnek bir memleket yapacağız. Bunun ilk adımlarından birini de bu gün gerçekleştirdiğimiz toplu temel atama töreni ile atıyoruz. 11 parkın Siirt halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi. ” dedi.

‘11 Parkı Bu Coğrafyada Yaşamını Yitiren Tüm Halkalarına Adıyoruz’

Siirt Belediye Eş Başkanı Tuncer Bakırhan ise bu coğrafyalarda yaşanan acılara dikkat çekerek “Bu gün bu 11 parkın temellerini,  bu toprakların kadim halklarından biri olan Ermenilerin katledilişinin yıl dönümünde atıyoruz ” dedi.

 Bu coğrafyada ve özellikle de Siirt’te bir daha savaşların ve acıların yaşanmaması için tüm imkânları seferber edeceklerini söyleyen Bakırhan, “Siirt’te hangi toprağı kazarsanız altından kemikler çıkıyor. Daha aşağılara inildiğinde ise bu toprakların kadim halkı olanların kemiklerinerastlıyoruz. Umuyoruz ki böylesi acılar bir daha yaşanmaz. Bu yüzden bu coğrafyanın kadim halklarının acılarını paylaşmak ve onları anmak amacıyla 11 parkı bu coğrafyada çeşitli nedenle ile katledilen tüm halklara adıyoruz. Umarız bu topraklar bir daha böylesi acılar yaşamaz” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra çekilen halaylarla toplu temel atma töreni sona erdi.

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde   “İçinde Yeşil Olan Bir Siirt Değil, Yeşillikler İçinde Bir Siirt” sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Kooperatif mahallesinde 3, Doğan Mahallesinde 3, Yeni Mahallede 2,  Veysel Karani Mahallesinde 2 ve Dumlupınar Mahallesinde de 1 park yapılacak.

11 Parkın Toplu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi (14)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.