son dakika

YETİM ÇOCUKLARA BAYRAMLIK ELBİSE YARDIMI

Ağustos 29, 2017 | by kanal56
YETİM ÇOCUKLARA BAYRAMLIK ELBİSE YARDIMI
Güncel
0

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) tarafından Siirt’teki partner kuruluşu Siirt İnsani Yardım Derneği aracılığıyla, 350 yetim çocuğa bayramlık giyim yardımında bulundu.

Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Siirt İnsanı Yardım Derneği Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Erdemci tarafından 350 çocuk kentteki giyim mağazaları gezdirilerek çocuklara istedikleri bayramlık elbiseler alındı.

Yeni elbiselerini giyen çocukların mutluluğunun yüzlerine yansıdığı görüldü.

İHH Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Erdemci, yaptığı açıklamada, “Bayram öncesi dünyada İslam coğrafyasında Müslümanların acı çektiği, Arakan dramı gibi dramların yaşandığı bir bayram öncesinde bir taraftan gözyaşı akarken biz de elimizin ulaşabileceği çocuklarımızı güldürmek istedik.” dedi.

“Yetim gülerse dünya güler düşüncesiyle sponsoru olduğumuz ya da dolaylı yollarda ulaşabildiğimiz bütün yetimleri giydirmeyi hedefledik.” Diyen Erdemci, şöyle konuştu:

“Bütün yetimleri giydirmek istiyoruz ama isteğimiz ekonomik sınırlamayla sınırlı kalıyor. Bu bayramda Rabbim nasip ederse hedefimiz 350 yetimi giydirmek. Dün yüze yakın çocuğumuza çek dağıttık bugün de 150 çocuğumuzu giydireceğiz, geride kalanları da bayrama kadar hepsini giydireceğiz. Sadece Siirt’te sınırlı kalmadık aynı zamanda Tanzanya’da da yetim giydirmek için sponsor olduk. Geçen bayramda da sadece Siirt ile sınırlı kalmamıştık. Tanzanya’daki arkadaşlarımız bizim adımıza yetimlerimizi giydirdi. Bu hayır işleri sadece bizim isteğimizle olabilecek bir iş değil. İHH’nın bütün katmanları ve aynı zaman Siirtli hayırseverlerin desteğiyle yapabileceğimiz bir şey. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Siirt’teki mülteci yetimler ve terör mağduru yetimleri de giydirdiklerini dile getiren Erdemci, “Peyder pey giydireceğimiz yetimler içerisinde Suriyeli mülteciler yetimlerimiz de olacak. Biz hiçbir yetimimizi ayırt etmeden giydirmeye çalışıyoruz. Suriyeliler muhacir ise biz de ensarız ve ensarlık vazifemizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Kendi çocuklarımızın yüzünü güldürmeyi amaçladığımız gibi Suriyeli çocuklarımızın yüzünü güldürmeyi de bir vazife biliyoruz. Az da olsa çorbada tuzumuz oluyor. Hendek teröründen kaçıp ilimize gelen yurtiçi muhacir kardeşlerimiz var onların çocuklarını da giydiriyoruz. Şırnak, Silopi ve benzeri il ve ilçelerden gelen kardeşlerimizin çocuklarını da bu bayram da giydireceğiz. O yetimleri de aynı zamanda kendi yetimlerimiz olarak görüyor ve onları da aynı şekilde destekliyor ve giydiriyoruz.” İfadesinde bulundu.

00107.MTS_snapshot_00.01_[2017.08.29_18.40.35] 00114.MTS_snapshot_00.01_[2017.08.29_18.40.22] fgdh thumbs_b_c_318ddfd5af42f63a643c9577e3aa22cd thumbs_b_c_318ddfd5af42f63a643c9577e3aa22cd

Paylaş

Comments are closed.