son dakika

YARDIMSEVERLERDEN SİİRTLİ ENGELLİ 2 KARDEŞE AKÜLÜ ARABA

Ocak 3, 2018 | by kanal56
YARDIMSEVERLERDEN SİİRTLİ ENGELLİ 2 KARDEŞE AKÜLÜ ARABA
Güncel
0

Siirt Omurilik Felçlileri Derneği İl Başkanı Barış Amcalar’ın ihtiyaç sahibi engelliler yararına sosyal medyada yaptığı yardım kampanyaları paylaşımlarına ses veren bir TV dizisinin fanları, Siirt 80.Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi iki bedensel engelli kardeş için akülü araba yardımında bulundu.

Siirt’te engelliler yararına yaptığı çalışmalar ve yardım kampanyalarıyla adından sıkça söz ettiren girişken Siirt Omurilik Felçlileri Derneği İl Başkanı Barış Amcalar’ın ihtiyaç sahibi engelliler yararına sosyal medyada yaptığı yardım kampanyaları paylaşımlarına bir destek de bir TV’nin dizisinin fanlarından geldi.

Amcalar’ın engelliler yararına yaptığı paylaşımlarından etkilenen yardımseverler, Siirt 80.Yıl İlköğretim Okulu’dan eğitim gören 7 yaşındaki 1.sınıf öğrencisi Leyla Timurtaş ile 11 yaşındaki 5.sınıf öğrencisi Murat Timurtaş engelli kardeşler için akülü araba yardımında bulundu. Konu ile ilgili Siirt Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Barış Amcalar, Dizi fanlarının yaptığı yardımları engelli öğrencilere ulaştırdı. 80.Yıl İlköğretim Okulunda düzenlenen törenle akülü araçlarına kavuşan engelli kardeşlerin mutluluğu gözlerinden okundu.

Maddi imkansızlıklar sebebiyle günlerce 2 engelli çocuklarını tek bir tekerlekli sandalye ile okula götürüp, getirmek zorunda olduğunu söyleyen Anne Fehime Timurtaş, yapılan yardımlarla engelli çocuklarının ilk defa akülü araca kavuşmasının sevincini yaşayıp, Dernek Başkanı Barış Amcalar ve “Adını Sen Koy” dizisinin fanlarına teşekkür ederek, “ Her gün engelli olan 2 çocuğumu tek bir tekerlekli sandalye ile okula götürüp, getiriyordum. Bu durum beni oldukça yoruyor ve zorluyordu. Evde bir bebeğimde var. Bebeğimi de evde yalnız bırakmak zorunda kalıyordum. Allah Dernek Başkanımız Barış Amcalar ve yardımlarını esirgemeyen “Adını Sen Koy” dizisinin fanlarından razı olsun. Hem çocuklarım hem ben artık bir nebze de olsa rahat bir nefes alacağız. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Siirt Omurilik Felçlileri Derneği İl Başkanı ve aynı zamanda Siirt Vakfı Engelliler Genel Başkanı olan Barış Amcalar ise yaptığı konuşmada, şunları ifade etti:

80. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Abdulhakim Demir ise, okullarında büyük zorluklarla eğitim gören engelli öğrenci kardeşlere yapılan anlamlı yardımlardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Paylaş

Comments are closed.