son dakika

YALOVA’DA Kİ SİİRTLİLER BULUŞTU

Mart 24, 2019 | by kanal56
YALOVA’DA Kİ SİİRTLİLER BULUŞTU
Güncel
0

Yalova ve ilçelerinde yaşamlarını sürdüren Siirtliler, Çiftliköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz’ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Sahildeki bir kafede gerçekleşen kahvaltıda bir araya gelen Siirtliler bol bol hasret giderdi.

İlçenin AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, yaptığı konuşmada, Siirt’in ve Siirtlilerin yanında ayrı bir yerleri olduğunu ifade etti.

Siirt’in manevi yönden zengin bir il olduğuna değinen Silpagar “Siirt manevi zenginliği olan evliyalar diyarı güzel bir şehrimizdir. Bu nedenle Siirt ve Siirtlilerin gönlümde ayrı bir yerleri vardır. dedi”.

Başkan Silpagar ve yardımcısı Solmaz bütün masaları gezerek, Siirtli hemşirelerimizle görüştüler.

Yalova Siirtliler Dernek Başkanı Vedat Babaoğlu’da yaptığı açıklamada mükemmel ev sahipliğinde gerçekleşen buluşma için Başkan Silpagar ve yardımcısı Solmaza teşekkür ederek bu ikilinin ilçenin çehresini değiştiren çalışmalarının yanı sıra her zaman Siirtlilere sahip çıktıklarını belirtti ve kendilerine destek verileceğini söyledi.

Siirtlilerin bu büyük buluşmasına Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr.Vefik Arıca, Yalova Siirtliler Dernek Başkanı Vedat Babaoğlu, Bursa Siirtliler Dernek Başkanı Selim Demirel, İstanbul SİDER Başkanı Nimet Aytekin, Yalova PTT Merkez Müdürü Necat Palandöken Çiftliköy İlçe Tarım Müdürü Şefik Arıca, ilçe Tapu Müdürü Orhan Avcı, Eğitim Bir-Sen başkanı Hakan Tan ve bine yakın hemşerimiz ailece katıldı.

Paylaş

Comments are closed.