son dakika

VEYSEL KARANİDE KARANTİNA UYGULAMASI

Mayıs 20, 2020 | by kanal56
VEYSEL KARANİDE KARANTİNA UYGULAMASI
Güncel
0

Siirt’in en büyük beldesi Veysel Karanide corona virüs salgını nedeniyle karantina uygulamasına geçildi.
Alınan bilgiye göre Batman ilinden taziyeye gelen bir kişinin çevredekilere bulaştırması sonucu pozitif vaka sayısında artış görülmesi yetkilileri harekete geçirdi.
İlçe hıfzıssıhha kurulu karantina uygulamasına karar verdi.
Kaymakamlıktan yapılan açıklama da şöyle denildi “İlçemiz Veyselkarani Beldesinde koronavirüs vaka sayısının artması nedeniyle; 20.05.20020 tarihi itibariyle Baykan Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile 20.05.2020 bu gece yarısı saat 24:00 itibariyle 14 günlük karantina uygulanmasına geçilmiştir. 21 Mayıs ile 03 Haziran tarihleri arasında 14 günlük süreyle Beldeye giriş-çıkış yasaklanmıştır. Karantina süresi 03 Haziran 2020 tarihinde gece yarısı 24:00’te sonlandırılacaktır.

Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda endişe ve paniğe kapılmasına gerek olmayıp, ihtiyaçları karşılayacak olan işletmeler Veyselkarani Belediyesince belirlenecek olup, duyurular sürekli olarak yapılacaktır. Zorunlu ihtiyaçlarını giderecek ailelerde sadece 1(bir) kişinin alışveriş yapma imkanı sağlanacaktır.

İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararına karşı aksi davranışta bulunanlar hakkında adli/idari işlemler yapılacak olup, vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermeleri önemle rica olunur.”

Paylaş

Comments are closed.