son dakika

VETERİNER FAKÜLTESİNDE DEKAN DEĞİŞİMİ

Ekim 13, 2017 | by kanal56
VETERİNER FAKÜLTESİNDE DEKAN DEĞİŞİMİ
Eğitim
0

DEKANLIĞA PROF. DR. ŞAHİN ATANDI


Kurucu dekan Prof. Dr. Nihat Şındak’ın rektör yardımcılığına atanmasının ardından boşalan veteriner fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Tekin Şahin atandı. Daha önce Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesinde bölüm başkanı olan Prof. Dr. Şahin yeni görevine başladı.

İç hastalıklar uzmanı veteriner hekim olan Prof. Dr. Şahin, kendisinden önce fakültede  çok önemli projelere başlandığını, bunların bir kısmının bittiğini bir kısmının ise devam etmekte olduğunu belirterek “ Gerçekten çok önemli projelere başlanmış. Bunların bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı ise devam ediyor. Bunları devam ettirerek Siirt’te hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunmaya çalışacağız. Bunların başında modern hayvan hastanesi geliyor. 5500 metrekare kapalı alana sahip olacak bu hastanemizin en kısa zamanda hayata geçirilmesine çalışacağız. Özellikle küçükbaş hayvan potansiyeli açısından çok büyük bir potansiyele sahip olan ilimizde  hayvan yetiştiriciliği ve hayvan sağlığı konularında çiftçimize rehberlik yapmaya çalışacağız.” Dedi.

Prof. Dr. Şahin, hazırladıkları bir çok projenin başta TÜBİTAK olmak üzere bir kurumu sunarak bunlardan gerekli desteği de almaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.