son dakika

VETERİNER FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Haziran 23, 2019 | by kanal56
VETERİNER FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
Güncel
0

28 HEKİM YEMİN ETTİ

Siirt  Üniversitesi Veteriner Fakültesi ilk mezunlarını verdi. Veteriner hekimlerin mezuniyeti dolayısıyla  Siirt Üniversitesi Merkez kampusunda düzenlenen törende, 28 veteriner hekim yemin etti.

Veteriner Fakültesi Dekanı Porf.Dr.Tekin Şahin yaptığı konuşmada fakültede gerçekleştirilen hizmetler hakkında bilgi verdi.Hayvan hastanesi ile  küçükbaş payetleme tesisinin projeleri ile ilgili bütün çalışmaların tamamlandığını belirten Prof.Dr. Şahin “Modern hayvan hastanesindeki  ile küçükbaş hayvan payetleme tesisinin çalışmaları tamamlandı ve temel atma aşamasına gelmiş bulunmaktadır.” Dedi.

Mezun olan öğrencilerin ailelerini kutlayan Prof.Dr.Şahin, mezun olan veteriner hekimlere de çeşitli öğütlerde bulundu.Veterinerlik eğitiminin zorlu bir eğitim olduğuna değinen Prof.Dr.Şındak Üniversitemiz  ihtisaslaşma yolunda ilerliyor. Tarım ve hayvancılık ile dijital dönüşüm konularındaihtisas üniversitesi olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.” Dedi.

Rektör  Yardımcısı ve fakültenin kurucu dekanı  Prof.Dr.Nihat Şındakta konuşmasında, Siirt Üniversitesinin ihtisaslaşma alanlarındaki çalışmalarını anlattı.

Öğretim üyesi Gülşah Akgül’ün koordinatörlüğünde gerçekleştirilen törende daha sonar öğrenciler bir halk oyunu gösterisini gerçekleştirdiler

Dönem birincisi  Cezmi Çağlar’ın yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından yeni mezunlara mezuniyet belgeleri Üniversite ile  fakülte yöneticileri, öğretim üyeleri ve Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan tarafından verildi.

Öğrencilerin hazırladığı ve veteriner fakültesini konu edinen bir videonun izlenmesinin ardından ,öğrenciler hep birlikte yemin ederek keplerini havaya fırlatılar

Tören davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafının çektirilmesi  ile sona erdi.

Törene üniversite rektör yardımcısı Prof.Dr.Cemaleddin Erdemci Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Ata Pesen, veteriner fakültesi öğretim üyeleri ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Paylaş

Comments are closed.